Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 36 Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" относительно назначения пенсии в связи с потерей кормильца членам семей лиц, погибших вследствие ранения, увечья, контузии, полученных во время участия в Революции Достоинства

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.06.2015 № 2162а
Дата рассмотрения: 24.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей осіб, загиблих внаслідок поранення, каліцтва, контузії, одержаних під час участі в Революції Гідності"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України підготовлено з метою вирішення питання призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей осіб, загиблих (померлих) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності).

Згідно із Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, необхідного для призначення пенсії по III групі інвалідності. Це від 1 року (у разі смерті до 23 років) до 15 років (у разі смерті після досягнення 60 років).

У результаті участі в Революції гідності загинули понад 100 осіб. Серед загиблих є особи, які не мають необхідного страхового стажу, що позбавляє непрацездатних членів їхніх сімей (йдеться, в першу чергу, про дітей у віці до 18 років), права на призначення пенсії у зв'язку із втратою годувальника.

2. Цілі та завдання законопроекту

Метою законопроекту є врегулювання питання призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника членам сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у Революції Гідності.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміну до першого речення абзацу першого частини першої статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", доповнивши після слів "статті 32 цього Закону" словами "а також в разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності)".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним нормативно-правовим актом, що діє у даній сфері правового регулювання, є Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього проекту Закону не матиме значного впливу на показники бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту дозволить забезпечити державну соціальну підтримку сімей, що втратили своїх синів, батьків, чоловіків, які брали участь у Революції Гідності.

 

Народні депутати України

Третьяков О. Ю.
Бурбак М. Ю.
Загорій Г. В.
Рибчинський Є. Ю.
Шухевич Ю.-Б. Р.
Гаврилюк М. В.

Опрос