Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно установления административной ответственности за использование сепаратистской символики)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 25.06.2015 № 2161а
Дата рассмотрения: 25.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо встановлення адміністративної відповідальності за використання сепаратистської символіки)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Сепаратизм явище антинародне, направлене на порушення цілісності та суверенності нашої держави. Держава повинна мати правову основу для боротьби з проявами сепаратизму та намаганням федералізувати країну.

Прийняття законопроекту необхідно для уникнення конфліктних ситуацій серед населення України, що спричиняється використанням сепаратистської символіки, а також дасть змогу посилити забезпечення громадського порядку.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Основна ціль законопроекту - встановлення адміністративної відповідальності за використання сепаратистської символіки.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

З прийняттям цього законопроекту в законодавче поле вводиться адміністративна відповідальність за використання сепаратистської символіки.

4. Стан нормативно-правової бази

Основними нормативними актами у даній сфері є Конституція України, Кодекс України про адміністративні правопорушення. Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону в разі його прийняття не буде потребувати додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття законопроекту сприятиме уникненню провокаційних дій з використанням сепаратистської символіки та посилить механізми охорони громадського порядку.

 

Народний депутат України 

О. В. Купрієнко

Опрос