Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно налогообложения легковых автомобилей

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.02.2015 № 2161
Дата рассмотрения: 17.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування легкових автомобілів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

28 грудня 2014 р. були внесені зміни до Податкового кодексу України в частині оподаткування легкових автомобілів, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Зазначена норма представлялась урядом як один із видів "податку на розкіш", проте під таке оподаткування потрапляє більшою мірою сегмент автомобілів середнього класу, аніж розкішних автомобілів.

Наприклад, новий автомобіль Mitsubishi Pajero Wagon, об'ємом двигуна у 3200 куб. см потужністю 200 к. с., який продається за ціною близько 860000 грн., підпадає під оподаткування, а новий автомобіль Porsche Cayenne Diesel з об'ємом двигуна 2960 куб. см, та потужністю 262 к. с., за ціною близько 2100000 грн. - не оподатковується, хоча коштує набагато дорожче.

В сучасних автомобілях (а оподатковувати пропонується лише автомобілі, які використовувалися до 5 років) об'єм двигуна не є адекватним показником "розкішного" статусу автомобіля. Автовиробники і покупці роблять акцент на економічність, потужність і комплектацію автомобіля, і саме від цього залежить його кінцева вартість.

Саме тому, згідно зі статистикою 2013 року, наданою Всеукраїнською асоціацією автомобільних імпортерів і дилерів, із 8 тис. проданих в Україні автомобілів преміум-класу під критерії чинного законодавства підпадає лише 10 %.

Для введення щорічного податкового збору в сумі 25 тис. грн. необхідно обрати більш об'єктивний критерій "розкішності" автомобіля, яким може бути потужність його двигуна.

2. Мета законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу в частині визначення об'єкта оподаткування легкових автомобілів в залежності від потужності двигуна.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дана сфера правового регулюється Бюджетним кодексом України та Податковим кодексом України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребує додаткових видатків з Державного бюджету України.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону забезпечить значне наповнення Державного бюджету України та досягнення відносної соціальної справедливості.

 

Народні депутати України

Опрос