Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О гуманитарной помощи" (относительно лишения налогообложения транспортных средств, поступивших как гуманитарная помощь сельским, поселковым, городским советам)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.07.2015 № 2160а-1
Дата рассмотрения: 09.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про гуманітарну допомогу" (щодо позбавлення оподаткування транспортних засобів, які надійшли як гуманітарна допомога сільським, селищним, міським радам)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Українські села, селища та міста потребують невідкладної допомоги зі сторони як українських державних інституцій чи приватних компаній, так і іноземних гуманітарних організацій. Адже саме громади зазначених населених пунктів знаходяться на низькому рівні забезпечення транспортними засобами для задоволення власних потреб. Доволі часто карети швидкої допомоги не мають не те що села, селища, міста, а цілі райони не можуть надати належну медичну допомогу вчасно у зв'язку із відсутністю необхідних транспортних засобів чи палива для них.

Необхідно виправити наявну ситуацію, забезпечивши транспортними засобами комунальні підприємства та установи, які знаходяться у власності сільської, селищної, міської ради для того, щоб вони могли надати необхідні послуги громаді вчасно.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Ціллю цього проекту Закону є звільнення від оподаткування акцизом гуманітарної допомоги, яка надається у вигляді транспортних засобів, які можуть бути використані або переобладнані для задоволення соціально-економічних потреб села, селища та міста відповідним комунальним підприємством.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту Закону

Цим проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про гуманітарну допомогу", визначивши, що отримувачами гуманітарної допомоги є такі юридичні особи, яких зареєстровано в установленому Кабінетом Міністрів України порядку в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, де серед іншого, це не тільки підприємства громадських організацій інвалідів, ветеранів війни та праці, а також підприємства, установи й організації, що утримуються за рахунок бюджетів, та уповноважені ними державні установи, а ще й в тому числі і підприємства, які перебувають у комунальній власності сільських, селищних, міських рад.

Такі підприємства можуть отримати гуманітарну допомогу, яка не буде оподатковуватися акцизом і буде у вигляді транспортних засобів, які можуть бути використані або переобладнані для задоволення соціально-економічних потреб села, селища та міста відповідним комунальним підприємством.

Порядок отримання транспортних засобів, які передаються в якості гуманітарної допомоги для задоволення соціально-економічних потреб села, селища, міста відповідним комунальним підприємствам, визначається Кабінетом Міністрів України та на умовах, передбачених законом.

Транспортні засоби, які передаються в якості гуманітарної допомоги для задоволення соціально-економічних потреб села, селища, міста відповідним комунальним підприємствам, не можуть відчужуватися за будь-якими умовами цивільно-правових договорів, окрім добровільного безоплатного передавання таких транспортних засобів іншим сільським, селищним, міським радам.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Даний проект Закону України вносить зміни до Закону України "Про гуманітарну допомогу".

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Прийняття зазначеного законопроекту не потребує додаткових коштів державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Даний законопроект вдосконалить законодавство у сфері гуманітарної допомоги.

 

Народний депутат України

М. Й. Головко (посвідчення N 362)

Опрос