Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины (относительно введения смертной казни как вида наказания за коррупционные преступления)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.06.2015 № 2159а
Дата рассмотрения: 24.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо впровадження смертної кари як виду покарання за корупційні злочини)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Вкрай низька та неефективна протидія корупції серед службових осіб, які займають особливо відповідальне становище в державі перешкоджає економічному зростанню в державі. Державні ресурси витрачаються не за цільовим призначенням, це призводить до соціальної нерівності та зубожіння населення.

Ситуація з покращенням добробуту населення залишається вкрай складною та напруженою. Не дивлячись на те, що Україні виділяються десятки мільярдів доларів міжнародної допомоги, яка повинна покращити фінансовий стан країни, позитивних зрушень в економіці не відбувається, в тому числі, через високу корумпованість у сфері використання державних коштів.

Саме тому, законопроектом пропонується посилити кримінальну відповідальність у вигляді смертної кари для службових осіб, які займають особливо відповідальне становище в державі за корупційні злочини.

2. Мета і завдання прийняття Закону

Головною метою законопроекту є посилення кримінальної відповідальності за наступні злочини:

- прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою;

- незаконне збагачення.

3. Основні положення законопроекту.

Проектом закону пропонується доповнити Кримінальний кодекс України статтею 641 "Смертна кара". У зв'язку з чим внести зміни до статей 51 і 52 цього Кодексу, чим забезпечити внесення смертної кари до переліку видів покарань, які можуть бути застосовані судом до осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, віднести смертну кару до основних покарань.

Шляхом внесення змін до відповідних статей Кримінального кодексу України законопроектом передбачається встановити можливість застосування, як виняткової міри покарання смертної кари за корупційні злочини.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Кримінальний кодекс України.

Реалізація цього законопроекту, у разі прийняття його як Закону, не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Зазначений проект Закону України не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз результатів

Наслідком прийняття законопроекту стане посилення відповідальності найвищих керівних осіб держави перед суспільством.

 

Народний депутат України 

С. М. Каплін

Опрос