Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно нормирования вопроса оплаты работ и мероприятий, выполненных предприятиями Государственного агентства по управлению зоной отчуждения)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.06.2015 № 2158а
Дата рассмотрения: 24.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік"(щодо унормування питання оплати робіт та заходів, виконаних підприємствами Державного агентства з управління зоною відчуження)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

У 2014 році за трьома бюджетними програмами Мінприроди (КПКВК 2408090 "Виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу, будівництво комплексу "Вектор" та експлуатація його об'єктів", КПКВК 2408110 "Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення", КПКВК 2408120 "Підтримка у безпечному стані енергоблоків та об'єкта "Укриття" та заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС") підприємствами ДАЗВ були виконані роботи і забезпечені заходи, згідно взятих бюджетних зобов'язань в межах доведених бюджетних асигнувань спеціального фонду на 2014 рік та відповідно до укладених договорів. У зв'язку із надходженням коштів в останній день грудня місяця частина зобов'язань не була оплачена. Зокрема, не забезпечені розрахунки з персоналом, Державним бюджетом та Пенсійним фондом, підрядниками та постачальниками за виконані роботи, спожиті енергоносії та інші послуги, поставлене обладнання та матеріали. Заборгованість оформлена первинними документами, але не зареєстрована в органах державної казначейської служби.

Невиконання підприємствами ДАЗВ договірних зобов'язань в частині розрахунків з кредиторами призводить до примусового стягнення коштів з підприємства за позовами до суду, при цьому сума заборгованості з кожним днем збільшується на розмір штрафних санкцій відповідно до умов договорів, судових витрат та виконавчого збору.

Прийняття законопроекту необхідно для унормування питання оплати зазначених робіт за рахунок коштів, що передбачені у державному бюджеті на 2015 рік за вищенаведеними бюджетними програмами.

2. Мета і шляхи досягнення

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розроблено з метою оплати робіт та заходів, виконаних у 2014 році підприємствами, які входять до сфери управління Державного агентства України з управління зоною відчуження, згідно планів робіт (заходів), що здійснювалися в межах бюджетних програм, затверджених Агентством, які залишилися неоплаченими на кінець минулого року.

Проектом передбачається внести зміни до назв вищенаведених бюджетних програм, що надасть змогу здійснити видатки у поточному році за цими бюджетними програмами та збільшити видатки по них на загальну суму 135,7 млн. гривень. Джерелом додаткових видатків визначено залишки коштів, джерелом формування яких були надходження екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, які рахувалися станом на 1 січня 2015 року на окремому рахунку Мінприроди.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Законопроектом передбачається внести зміни до текстових частин Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (зі змінами у частині джерел фінансування (стаття 12) та у частині видатків та кредитування (стаття 14), а також до додатка N 2 та додатка N 3. Зокрема, запропоновано:

1) збільшити видатки по головному розпоряднику коштів Мінприроди на суму 135674,2 тис. грн., в т. ч.:

КПКВК 2408090 "Виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу, будівництво комплексу "Вектор" та експлуатація його об'єктів" - 6976,0 тис. грн.;

КПКВК 2408110 "Підтримка екологічно безпечного стану у зонах відчуження і безумовного (обов'язкового) відселення" - 33267,6 тис. грн.;

КПКВК 2408120 "Підтримка у безпечному стані енергоблоків та об'єкта "Укриття" та заходи щодо підготовки до зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС,  у тому числі оплату робіт (заходів), виконаних у 2014 році згідно затвердженого плану робіт" - 96430,6 тис. гривень;

3) у статті 12 Закону передбачити додаткове джерело фінансування, а у статті 14 визначити напрями, які будуть фінансуватися за рахунок цього додаткового джерела.

4. Стан нормативно-правової бази у сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері, є Конституція України, Бюджетний кодекс України; Закон України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (зі змінами).

Реалізація положень поданого акта після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України, крім зазначеного у законопроекті.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Станом на 1 січня 2015 року у державних підприємств, що забезпечують виконання бюджетних програм рахується заборгованість у сумі 138,0 млн. грн. Пропонується збільшити видатки державного бюджету на 138 млн. грн., визначивши джерелом їх забезпечення залишки коштів екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк, які рахувалися станом на 1 січня 2015 року на окремому рахунку Мінприроди. Відповідно до статті 4 Закону України "Про поводження з радіоактивними відходами" фінансування бюджетних програм, у межах яких виконуються роботи щодо поводження з радіоактивними відходами, які утворилися внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також фінансування Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами, інших заходів, пов'язаних з поводженням з радіоактивними відходами, здійснюється за рахунок коштів Державного фонду поводження з радіоактивними відходами (далі - Фонд) в обсягах, передбачених за відповідними бюджетними програмами. Фонд є складовою частиною Державного бюджету України та формується за рахунок коштів, які надходять від екологічного податку, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" сприятиме зниженню соціальної напруги серед працівників підприємств, які входять до сфери управління Державного агентства України з управлінням зоною відчуження.

 

Народні депутати України

В. Кривенко

П. Кишкар

Опрос