Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об охране прав на знаки для товаров и услуг" (относительно внедрения механизма разового денежного взыскания для эффективной защиты права владельцев товарных знаков)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 24.06.2015 № 2157а
Дата рассмотрения: 24.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" (щодо впровадження механізму разового грошового стягнення для ефективного захисту права власників товарних знаків)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 432 Цивільного кодексу України "суд у випадках та в порядку, встановлених законом, може постановити рішення, зокрема, про застосування разового грошового стягнення замість відшкодування збитків за неправомірне використання об'єкта права інтелектуальної власності. Розмір стягнення визначається відповідно до закону з урахуванням вини особи та інших обставин, що мають істотне значення".

Відносини, що виникають у зв'язку з набуттям і здійсненням права власності на знаки для товарів і послуг в Україні, регулюються Законом України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг".

Закон України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" не містить розміру разового грошового стягнення, що стягується замість відшкодування збитків.

Внаслідок цього унеможливлюється реалізація права власника свідоцтва на знак для товарів і послуг на разове грошове стягнення замість відшкодування збитків.

Застосування разового грошового стягнення спростить захист порушених прав власників свідоцтв на знак для товарів і послуг на відміну від відшкодування збитків.

Розмір разового грошового стягнення, що визначатиметься судом, пропонується встановити від 10 до 50000 мінімальних заробітних плат в залежності від обсягу порушення та (або) вини порушника прав власника свідоцтва на знак для товарів і послуг.

Також законопроектом пропонується привести статтю 21 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" у відповідність до статті 432 Цивільного кодексу України.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Основною метою законопроекту є запровадження механізму застосування разового грошового стягнення замість відшкодування збитків у випадку порушення прав власника свідоцтва на знак для товарів і послуг.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" (щодо впровадження механізму разового грошового стягнення для ефективного захисту права власників товарних знаків)" складається з двох розділів.

До розділу першого входять зміни до статей 20 та 21 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг".

Розділ другий встановлює порядок набрання чинності цим Законом.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними законодавчими актами, що регулюють суспільні відносини в даній сфері є Цивільний кодекс України та Закон України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг".

Прийняття проекту Закону України не тягне за собою змін в інших законодавчих актах.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Прийняття запропонованого законопроекту дозволить більш ефективно захищати порушені права власників свідоцтв на знак для товарів і послуг.

 

Народний депутат України 

О. Б. Фельдман

Опрос