Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно защиты молодежи от алкогольной и табачной зависимости)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.07.2015 № 2155а-1
Дата рассмотрения: 09.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України (щодо захисту молоді від алкогольної та тютюнової залежності)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Алкогольна залежність серед молодого покоління України є катастрофічно великою і становить значну загрозу виживанню української нації в сьогоднішніх соціально-політичних та економічних умовах. Доступність алкоголю, його реклама та реалізація в місцях, які знаходяться неподалік дитячих майданчиків, садочків, загальноосвітніх закладів, становить загрозу для підростаючого покоління. У державі склалася ситуація, коли придбати алкогольний напій сьогодні доволі просто, попри законодавство, яке, здавалося б, забороняє такі дії зі сторони продавців.

Окрім того, особливу загрозу в суспільстві становить пивний алкоголізм, який фактично став популярним серед молоді України. Більше того, став вигідним для компаній, котрі спеціалізуються на виготовленні та розповсюдженні пивних напоїв.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Ціллю цього Проекту Закону є обмеження продажу алкогольних напоїв дитячих та загальноосвітніх навчальних закладів.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту Закону

Цим Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", визначивши, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі, окрім іншого, питання, як прийняття рішення про збільшення радіусу розташування місць для торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами біля дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів.

У Закон України "Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" вносяться зміни, які визначають, що місця для торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами не можуть розташовуватися ближче ніж 300 метрів від дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів. Місцева рада може прийняти рішення про збільшення радіусу розташування місць для торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Даний Закон України вносить зміни до таких законів України:

"Про місцеве самоврядування в Україні";

"Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Прийняття зазначеного законопроекту не потребує додаткових коштів державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Даний Законопроект вдосконалить законодавство у сфері захисту підростаючого покоління від алкогольної залежності.

 

Народний депутат України

М. Й. Головко (посвідчення N 362)

Опрос