Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно упорядочения торговли алкогольными напитками и табачными изделиями

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.06.2015 № 2155а
Дата рассмотрения: 23.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами"

1. Обґрунтування необхідності законопроекту

Положеннями п. 11 ч. 1 ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів у невизначених для цього місцях торгівлі.

При цьому в законодавстві чітко не визначено порядку визначення місць торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Це приводить до того, що торгівельні точки часто розміщують у абсолютно непридатних для цього місцях, зокрема у тимчасових спорудах, малих архітектурних формах (МАФах) тощо.

Продаж алкоголю та тютюну в таких спорудах має декілька негативних аспектів: по-перше, саме тут відбувається найбільше фактів продажу алкоголю та сигарет неповнолітнім та у нічний час, по-друге, саме тут відбувається найбільше фактів продажу алкоголю та сигарет без проведення касової операції, а отже без сплати акцизного збору, що зменшує надходження до місцевих бюджетів, по-третє, саме тут відбувається найбільше фактів продажу контрабандної та нелегальної продукції, по-четверте, умови роботи працівників не відповідають нормальним санітарних нормам (не має туалетів, нормального опалення взимку та кондиціонування влітку).

Намагання місцевих рад врегулювати це питання власними рішеннями натикається на спротив підприємців, які в судовому порядку, використовуючи прогалини в законодавстві, скасовують такі рішення.

Саме тому, проектом пропонується надати місцевим радам повноваження визначати місця торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

2. Мета і шляхи її досягнення

Прийняття даного законопроекту обумовлено необхідністю впорядкування заходів з обмеження шкідливого впливу споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

3. Основні положення законопроекту

Законопроектом передбачаються надати місцевим радам повноваження визначати місця торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правовідносини у цій сфері регулюються:

1. Цивільним кодексом України;

2. Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні";

3. Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

Проект Закону не містить правил і процедур, які містять ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація норм законопроекту допоможе підвищити ефективність заходів з обмеження шкідливого впливу споживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

 

Народний депутат України 

В. М. Купрій

Опрос