Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно обеспечения закупок лекарственных средств и изделий медицинских за средства государственного бюджета с привлечением специализированных учреждений ООН)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.02.2015 № 2152
Дата рассмотрения: 17.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України про Державний бюджет України на 2015 рік (щодо забезпечення закупівель лікарських засобів та виробів медичних за кошти державного бюджету із залученням спеціалізованих установ ООН)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Право кожного на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування встановлене частиною першою статті 49 Конституції України, а також закріплене в Законі України "Основи законодавства України про охорону здоров'я". Згідно з ч. 2 ст. 49 Конституції України охорона здоров'я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. В рамках такого фінансування здійснюються, зокрема, закупівлі лікарських засобів, а отже одним із способів забезпечення конституційного права кожної людини на здоров'я є здійснення державних закупівель лікарських засобів.

Саме тому, на виконання положень, закріплених в п. 4.5 Розділу VI Коаліційної угоди Верховної Ради України VIII скликання від 21.11.2014, а також положень абзацу 18 пункту 8 Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої Постановою Верховної Ради України від 11.12.2014 N 26-VIII, які передбачають необхідність усунення корупційних схем під час проведення тендерних закупівель в системі охорони здоров'я, передачу функції державних закупівель від Міністерства охорони здоров'я України, зокрема до міжнародних закупівельних організацій (2015 - 2016 роки), а також для зниження цін на лікарські засоби, що закуповуються за кошти державного бюджету, законопроектом пропонується внести зміни до деяких законодавчих актів України, що дозволить здійснювати закупівлю лікарських засобів із залученням спеціалізованих установ ООН, які надають державам та іншим суб'єктам відповідні послуги (зокрема, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), Дитячий фонд Організації Об'єднаних Націй (ЮНІСЕФ).

2. Цілі і завдання прийняття законопроекту

Цей проект Закону розроблений з метою забезпечення можливості здійснювати закупівлі лікарських засобів за кошти державного бюджету із залученням спеціалізованих установ ООН, які надають державам та іншим суб'єктам послуги із здійснення закупівель лікарських засобів та виробів медичних з метою застосування прозорих закупівельних процедур та економії бюджетних коштів, що дозволить забезпечити пацієнтів України життєво необхідними ефективними, безпечними та якісними лікарськими засобами.

3. Загальна характеристика й основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається механізм залучення спеціалізованих установ ООН до закупівель лікарських засобів та виробів медичних, які підлягають закупівлі за програмою 2301400 "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру", шляхом внесення змін до прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 р.".

Законопроектом також передбачається необхідність розроблення низки підзаконних нормативних актів задля реалізації його положень.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Законодавчі акти, які стосуються цієї сфери: Закон України "Про Державний бюджет України на 2015 р.".

5. Фінансово-економічне обґрунтування законопроекту

Прийняття законопроекту не потребує виділення додаткових коштів із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття цього законопроекту дозволить усунути корупційні ризики при здійсненні закупівель лікарських засобів за кошти державного бюджету, знизити ціни на лікарські засоби, що закуповуються за кошти державного бюджету, розширити доступ пацієнтів України до найбільш ефективних, якісних та безпечних лікарських засобів.

 

Народні депутати України

Загорій Г. В.

Третьяков О. Ю.

Алексєєв І. С.

Дроздик О. В.

Опрос