Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об образовании" (относительно гарантирования безоплатности и качества образования)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 07.07.2015 № 2151а-1
Дата рассмотрения: 07.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" (щодо гарантування безоплатності та якості освіти)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Розвиток освітньої галузі потребує постійного вдосконалення, так як вона повинна відповідати як міжнародним стандартам, так і морально-етичному духові суспільства. Тому важливу роль відіграватимуть гарантії в безоплатності і доступності освіти для дітей-інвалідів та осіб, котрі мають фізичні чи психологічні вади або захворювання, що не дають їм можливості навчатися самостійно або без сторонньої допомоги в масових навчальних закладах. Безперечною у цьому випадку буде організація навчання для таких дітей у вигляді інклюзії, звісно, за тих умов, які дозволятимуть таке здійснити.

Окрім того, на законодавчому рівні існує необхідність затвердити гарантії щодо доступності освіти для учнів. Для цього необхідно зобов'язати центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері освіти, організувати безоплатне забезпечення засобами навчання учнів та вчителів.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Цілями цього Проекту Закону є гарантування безоплатності і доступності освіти для дітей-інвалідів та осіб, котрі мають фізичні чи психологічні вади або захворювання, що не дають їм можливості навчатися самостійно або без сторонньої допомоги в масових навчальних закладах, та безоплатного забезпечення засобами навчання учнів та вчителів.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту Закону

Цим Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про освіту", гарантувавши безоплатність і доступність освіти для дітей-інвалідів та осіб, котрі мають фізичні чи психологічні вади або захворювання, що не дають їм можливості навчатися самостійно або без сторонньої допомоги в масових навчальних закладах, забезпечити безоплатно засобами навчання учнів та вчителів.

Визначивши також, що основними принципами освіти в Україні, окрім інших, є розвиток інтелекту людини, формування патріотичної свідомості, доступ дітей-інвалідів, осіб, котрі мають фізичні чи психологічні вади або захворювання, що не дають їм можливості навчатися самостійно або без сторонньої допомоги в масових навчальних закладах, до інклюзивного навчання, у тому числі за місцем проживання.

Впроваджуючи і такі форми навчання, як індивідуальне та дистанційне.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Даний Закон України вносить зміни до Закону України "Про освіту".

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Прийняття зазначеного законопроекту не потребує додаткових коштів Державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Даний Законопроект вдосконалить законодавство в освітній галузі.

 

Народний депутат України

М. Й. Головко

Опрос