Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об образовании" относительно особенностей доступа лиц с особыми образовательными потребностями к образовательным услугам

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.06.2015 № 2151а
Дата рассмотрения: 22.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту акта

Підставою для розробки проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг" є підпункт 1 пункту 1 розділу XII Завдань і заходів Державної цільової програми "Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів" на період до 2020 року, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012 р. N 706.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття проекту акта є врегулювання питання доступу осіб з інвалідністю до освітніх послуг у навчальних закладах.

Прийняття проекту акта дозволить реалізувати в установленому порядку комплекс заходів щодо покращення доступу інвалідів з ураженнями органів зору, слуху, опорно-рухового апарату, розумовою відсталістю та психічними розладами до освітніх послуг.

3. Правові аспекти

Проект акта розроблено відповідно до Конвенції про права інвалідів. У зазначеній сфері правового регулювання діють закони України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про дошкільну освіту", "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту", "Про професійно-технічну освіту", "Про вищу освіту".

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг" не потребує внесення змін до чинних нормативно-правових актів, розроблення нових, визнання актів такими, що втратили чинність.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Фінансування зазначених у проекті акта заходів здійснюватиметься за рахунок і в межах відповідних бюджетних призначень, передбачених центральним органам виконавчої влади у державному бюджеті та місцевим органам державної виконавчої влади та органам місцевого самоврядування у місцевих бюджетах.

Реалізація проекту акта потребує додаткового фінансування з державного бюджету та місцевих бюджетів. Фінансово-економічні розрахунки до законопроекту додаються (додаток: на 1 арк.).

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено з Міністерством фінансів, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством юстиції, Міністерством соціальної політики, Національною академією педагогічних наук України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

7. Запобігання корупції

Проект акта не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

Громадська антикорупційна експертиза не проводилася.

8. Громадське обговорення

Проект акта пройшов громадське обговорення.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта погоджено зі Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні, Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні, Всеукраїнським громадським об'єднанням "Національна Асамблея інвалідів України".

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не є регуляторним актом, оскільки не містить положень, які носять регуляторний характер.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці.

Реалізація акта не вплине на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Реалізація проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг" сприятиме врегулюванню питання доступу осіб з інвалідністю до освітніх послуг у навчальних закладах незалежно від форми власності та підпорядкування.

 

Міністр освіти і науки України 

С. Квіт

Опрос