Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 8 Закона Украины "О социальной и правовой защите военнослужащих и членов их семей" (относительно зачисления мобилизованным военной службы для назначения пенсии на льготных условиях)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.02.2015 № 2149
Дата рассмотрения: 16.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект акта розроблено Міністерством соціальної політики України з метою зарахування часу проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Чинним законодавством передбачено, що працівникам підприємств та організацій, які були мобілізовані відповідно до Закону України "Про оборону України", час проходження військової служби в особливий період зараховується до стажу роботи за спеціальністю та до вислуги років. Разом з тим зазначений період не зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Наприклад, для шахтаря, якого було мобілізовано та який брав участь в антитерористичній операції, період військової служби не буде зараховано до періоду роботи у підземних умовах для призначення пільгової пенсії.

З метою усунення соціальної несправедливості, яка виникла щодо таких осіб, законопроектом пропонується зарахувати час проходження військової служби в період мобілізації до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

2. Мета і шляхи її досягнення

Основною метою проекту акта є вирішення питання зарахування до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, часу військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України".

Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон) передбачено, що час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію Закону України "Про пенсійне забезпечення" або на пенсію за віком на пільгових умовах до набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

У зв'язку з цим виникла необхідність внесення змін до Закону шляхом поширення права на призначення пенсії за віком на пільгових умовах особам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України".

3. Правові аспекти

Перелік нормативно-правових актів у цій сфері правового регулювання:

Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

За попередніми розрахунками прийняття акта потребує додаткових видатків у сумі понад 121 тис. грн на рік, які підприємства мають відшкодувати Пенсійному фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект акта погоджено без зауважень Мінфіном, Мінекономрозвитку, Мін'юстом, Пенсійним фондом України.

6. Регіональний аспект

Проект акта не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Проект акта не містить положень дискримінаційного характеру.

7. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, що можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект акта не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект акта погоджено без зауважень Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні.

10. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не відноситься до регуляторних актів.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

Прийняття акта не впливає на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту акта дасть можливість зарахувати до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, час військової служби особам, які призвані на військову службу по призову в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України".

 

Заступник Міністра 
соціальної політики України 

В. Мущинін

Опрос