Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно продажи лекарственных средств

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.06.2015 № 2147а
Дата рассмотрения: 23.05.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо продажу лікарських засобів"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Зважаючи на реалії сьогодення, до основних завдань України можна впевнено віднести охорону життя і здоров'я громадян. Відповідно до статті 3 Конституції України "людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека" визнаються в державі найвищою соціальною цінністю.

Ситуація, що склалася сьогодні в Україні у сфері охорони здоров'я, є досить гострою та набуває тенденції до погіршення. Зважаючи на те, що все більшого поширення серед населення набуває лікування таблетками без відвідування лікарень (особливо це стосується сільської місцевості, де відсутні аптечні заклади).

Через недостатній розвиток місцевої інфраструктури окремих регіонів країни, особливо в селах, віддалених від обласних і районних центрів, та відсутністю в них аптечних закладів, місцеві жителі фактично позбавлені можливості придбати відповідні ліки за місцем свого проживання і змушені постійно нести додаткові транспортні витрати для їх придбання. А інколи час, затрачений на поїздку за ліками, може коштувати людського життя. Отже, важливого значення в сільських населених пунктів набуває запровадження дозволу на роздрібну торгівлю лікарськими засобами за переліком, встановленим Центральним органом виконавчої влади фельдшерськими та фельдшерсько-акушерські пунктами. Власне, це забезпечуватиме формування державної політики у сфері охорони здоров'я, а також забезпечить право громадян на належне лікування.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Метою прийняття законопроекту є сприяння реалізації конституційного права громадян на охорону здоров'я. Необхідність прийняття проекту Закону обумовлена потребою створення реального механізму розвитку якісних відносин в охороні здоров'я, спрямованих на забезпечення права кожного на ефективне і доступне для всіх громадян лікування.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроект спрямований на реалізацію державної політики у сфері охорони здоров'я, зокрема, на забезпечення дозволу на роздрібну торгівлю лікарськими засобами за переліком, встановленим Центральним органом виконавчої влади, у сільській місцевості, де відсутні аптечні заклади, фельдшерськими та фельдшерсько-акушерські пунктами.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють Закони України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", "Про лікарські засоби".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до статті 54 "Основи законодавства України про охорону здоров'я" щодо продажу лікарських засобів" забезпечить посилення соціальної безпеки держави, дозволить утвердити право кожного громадянина на охорону здоров'я. Крім цього, прийняття та реалізація положень зазначеного законопроекту дозволить підвищити доступність лікарських засобів та ефективність їх використання у сільській місцевості, де відсутні аптечні заклади, фельдшерські, фельдшерсько-акушерські пункти.

 

Народний депутат України 

І. М. Мирний

Народний депутат України 

І. Г. Фурсін

Опрос