Идет загрузка документа (32 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год"

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 16.02.2015 № 2147
Дата рассмотрения: 16.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розроблено з метою забезпечення виконання абзацу 2 пункту 3 Прикінцевих положень" Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" за результатами впровадження змін до законодавства, на основі яких сформовано Державний бюджет України, та перемовин з міжнародними фінансовими організаціями

2. Мета і шляхи досягнення

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" базується на попередніх заходах, які мають бути включені до проекту нового Меморандуму про економічну і фінансову політику між Україною та Міжнародним валютним фондом враховуючи поточний розвиток економіки, результати впровадження Урядових реформ.

Відповідно до пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" у проекті Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" враховано:

додаткові видатки загального фонду державного бюджету Міністерству охорони здоров'я на забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру у обсязі 400 млн. грн., зокрема, на гемодіаліз, на придбання цифрових мамографів та ультразвукових діагностичних приладів вітчизняного виробництва та лікування дитячої онкології.

Відносно абзацу 3 пункту 3 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо надання субвенції з державного бюджету міському бюджету міста Києва у обсязі 1,9 млрд. грн. на виконання зобов'язань за здійсненими запозиченнями, з метою врегулювання питання виконання бюджетом міста Києва зобов'язань за здійсненими у 2012 році запозиченнями для погашення заборгованості за вексельними розрахунками з відшкодування різниці в тарифах на теплову енергію у проекті Закону передбачено окрему норму, якою Київській міській раді дозволяється, провести реструктуризацію таких запозичень, продовживши погашення основної суми боргу на строк не менш ніж 360 календарних днів.

Відповідно до узгодженої з МВФ позиції та для започаткування активної роботи з іноземними кредиторами щодо поліпшення середньострокової боргової стійкості пропонується доповнити Прикінцеві положення текстової частини закону статтею, що дозволить Міністерству фінансів України здійснити правочини з державним боргом за державними зовнішніми запозиченнями та гарантованим державою боргом за зовнішніми кредитами (позиками), обслуговування та погашення яких здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, шляхом обміну (зміни умов діючих позик), випуску та продажу боргових зобов'язань держави з відповідним коригуванням граничного обсягу державного боргу, визначеного законом, та показників фінансування державного бюджету понад обсяги, затверджені у додатку N 2 до закону.

Також передбачається здійснення Міністерством фінансів України загальної координації дій суб'єктів господарювання державного сектору економіки, державних банків та/або міських рад у разі прийняття ними рішення про намір здійснити правочини за кредитами (позиками), місцевим боргом за місцевими зовнішніми запозиченнями шляхом обміну (зміни умов діючих позик), випуску та продажу боргових зобов'язань.

У проекті змін до державного бюджету на 2015 рік передбачається:

1) збільшити витрати з погашення державного боргу у зв'язку з девальвацією національної валюти та з випуском короткострокових ОВДП за рахунок збільшення державних зовнішніх запозичень, зменшити державні внутрішні запозичення для капіталізації НАК "Нафтогаз України", а також збільшити державні запозичення на погоджений з МВФ обсяг зростання дефіциту загального фонду державного бюджету, в тому числі:

зменшити державні внутрішні запозичення на 2184,7 млн. грн.;

збільшити державні зовнішні запозичення на 105767,5 млн. грн.;

збільшити погашення державного внутрішнього боргу на 66771,3 млн. грн.;

збільшити погашення державного зовнішнього боргу на 25981,1 млн. грн.

2) збільшити видатки пов'язані з державним та гарантованим державою боргом на 21539,6 млн. грн. у зв'язку з девальвацією національної валюти у 2015 році та необхідністю погашення простроченої заборгованості державних підприємств, що утворилась у зв'язку з девальвацією національної валюти у 2014 році, зокрема на:

виконання боргових зобов'язань за кредитами, залученими ДП "Укрмедпостач" під державні гарантії - 103,5 млн. грн.;

виконання боргових зобов'язань за кредитом, залученим ДП "Львівська обласна дирекція з протипаводкового захисту" під державну гарантію - 83,4 млн. грн.;

виконання боргових зобов'язань за борговими зобов'язаннями Укравтодору - 1 703,6 млн. грн.;

обслуговування державного боргу - 18012,5 млн. грн.;

виконання боргових зобов'язань за кредитами, залученими під державні гарантії для реалізації проектів "Циклон-4" та "Створення Національної супутникової системи зв'язку" - 930,0 млн. грн.;

виконання боргових зобов'язань за кредитами, залученими під державні гарантії для реалізації завдань та здійснення заходів, передбачених Державною цільовою програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу - 706,6 млн. гривень.

3) збільшити у зв'язку з девальвацією національної валюти показники кредитування державного бюджету, пов'язані з державним та гарантованим державою боргом, в тому числі:

виконання державою гарантійних зобов'язань - 265,2 млн. грн.;

повернення позик, наданих за рахунок коштів, залучених державою - 770,4 млн. грн.

В проекті закону передбачено додаткові видатки у сумі 15323,3 млн. грн. для забезпечення соціального захисту населення та надання державної підтримки найменш захищеним категоріям громадян в оплаті за спожиті житлово-комунальні послуги, у т. ч.:

- 12473,3 млн. грн. на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг. Зазначені кошти спрямовані для пом'якшення наслідків зростання роздрібних цін на енергоносії в залежності від обраного сценарію підвищення цін на природний газ та тарифів на теплову енергію для населення;

- 2850 млн. грн. на надання адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Законопроектом передбачено, що потреба у коштах державного бюджету, що спрямовується Пенсійному фонду України на виплату пенсій складає 76950,1 млн. грн., що на 3913,7 млн. грн. менше проти затверджених показників у Законі України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" зокрема:

- дотація на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами - 61845,2 млн. грн., що на 23,2 млн. грн. менше ніж затверджено;

- покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду України для виплати пенсій - 15 104,9 млн. грн., що на 3890,7 млн. грн. менше проти затверджених показників.

Зміни показників бюджету Пенсійному фонду пов'язані з урахуванням пропозицій зазначених у Меморандумі про економічну та фінансову політику з Міжнародним валютним фондом, які дозволять створити умови для стабілізації фінансового стану бюджету Пенсійного фонду України.

Крім того, пропонується особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачувати.

Реалізація законопроекту у 2015 році призведе до економії коштів Пенсійного фонду України та відповідно Державного бюджету України на покриття дефіциту Фонду у сумі 3913,9 млн. гривень.

Таким чином, передбачений обсяг видатків державного бюджету для Пенсійного фонду дозволить забезпечити виплату пенсій та допомог відповідно до чинного законодавства.

Проектом закону передбачено норму що у 2015 році фінансування заходів з побудови охорони українсько-російського державного кордону, територій, прилеглих до районів проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим можуть здійснюватися за рахунок бюджетної програми "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України" обсяг якої складає 2500,0 млн.грн.;

Відповідно до взятих перед Міжнародним валютним фондом зобов'язань Уряд продовжує реформи у сфері освіти, розпочаті у 2014 році, з метою поліпшення якості та ефективності видатків на освіту.

Зокрема, реформа передбачає:

1) зменшення обсягів прийому на умовах державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, а також на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта);

2) зменшення кількості вищих навчальних закладів з 802 до 317;

3) оптимізацію мережі загальноосвітніх навчальних закладів та професійно-технічних закладів;

4) удосконалення фінансування наукових досліджень та перехід на фінансування наукових розробок за найважливішими для держави напрямами виключно на конкурсній системі державного замовлення.

Внаслідок проведених реформ економія бюджетних коштів у 2015 році складе 312,3 млн. гривень.

Змінами передбачено зменшення видатків на виробництво та трансляцію телерадіопрограм для державних потреб на 150 млн. гривень.

З метою приведення обсягу видатків до рівня минулого року зменшено видатки на керівництво та управління у сфері авіаційного транспорту на 63,3 млн. гривень.

З метою забезпечення соціального захисту видатних діячів культури збільшено видатки на 1,0 млн. грн. для забезпечення діяльності Будинку ветеранів сцени імені Наталії Ужвій.

У зв'язку із уточненням курсу гривні до долара США збільшено видатки загального фонду для здійснення досліджень на антарктичній станції "Академік Вернадський" на 9,2 млн. грн.

У зв'язку із уточненням курсу гривні до долара США збільшено видатки загального фонду:

- на сплату внесків до міжнародних організацій, членом яких є Україна, в т.ч.:

внески до Міжнародної організації з міграції - на 0,3 млн. грн.;

внески України до бюджету СОТ та Єдиного бюджету органів СНД - на 6,6 млн. грн. (внесок до СОТ);

внески України до бюджетів ООН, органів і спеціалізованих установ системи ООН, інших міжнародних організацій та конвенційних органів - на 134,2 млн. грн.;

- на забезпечення функціонування закордонних дипломатичних установ України - на 407,2 млн. гривень.

З метою забезпечення процесу безперервної паспортизації громадян України, які перебувають за кордоном, за пропозицією МЗС збільшено видатки загального фонду на документування громадян та створення і забезпечення функціонування інформаційно-телекомунікаційних систем консульської служби в сумі близько 20,0 млн. грн.

З метою належного забезпечення підготовки і участі українських спортсменів у міжнародних змаганнях та у зв'язку із зростанням курсу долара США видатки за бюджетними програмами Міністерства молоді та спорту збільшено на 49,2 млн. гривень.

Враховано додаткові видатки у сумі 135,8 млн. грн., пов'язані із зростанням курсу валюти, зокрема для:

- Міністерства оборони на утримання українських миротворчих контингентів (персоналу) у сумі 106,0 млн. грн.;

- Головного управління розвідки Міністерства оборони на утримання військових аташе у сумі 29,8 млн. гривень.

Крім того, враховано додаткові видатки загального фонду державного бюджету у обсязі 600 млн. грн., у тому числі для:

1) Міністерства охорони здоров'я, зокрема:

- спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога, що надається загальнодержавними закладами охорони здоров'я в обсязі - 22,1 млн. грн.;

- діагностика і лікування захворювань із впровадженням експериментальних та нових медичних технологій у закладах охорони здоров'я науково-дослідних установах та вищих навчальних медичних закладах Міністерства охорони здоров'я України в обсязі - 39,5 млн. грн.;

- санаторне лікування хворих на туберкульоз та дітей і підлітків з соматичними захворюваннями в обсязі - 0,8 млн. грн.;

- забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру в обсязі - 507,6 млн. грн.;

2) Національної академії медичних наук, зокрема:

- діагностика і лікування захворювань із впровадженням експериментальних та нових медичних технологій, спеціалізована консультативно-поліклінічна допомога, що надається науково-дослідними установами Національної академії медичних наук України в обсязі - 30,0 млн. гривень;

У зв'язку із очікуваним Державною судовою адміністрацію збільшенням у 2015 році обсягу надходжень судового збору збільшено видатки за спеціальним фондом державного бюджету місцевим та апеляційним судам на 12,0 млн. грн. для забезпечення належних та безпечних умов для роботи судів, переміщених з тимчасово неконтрольованих Україною територій Донецької та Луганської областей, а також за пропозицією Державної судової адміністрації у межах загального обсягу видатків спеціального фонду місцевих та апеляційних судів збільшено видатки розвитку на загальну суму 46,3 млн. грн. для погашення кредиторської заборгованості за рахунок відповідного зменшення видатків споживання судів.

Збільшення на 424,4 млн. грн обсягу видатків з реалізації програм допомоги Європейського Союзу (спеціальний фонд) у зв'язку зі зміною прогнозованого обмінного курсу євро до гривні.

Також, збільшено видатки за спеціальним фондом державного бюджету на медичне обслуговування працівників та пасажирів залізничного транспорту у обсязі 115,8 млн. гривень.

З метою надання державної підтримки кредитування суб'єктів господарювання в агропромисловому комплексі передбачається за рахунок коштів загального фонду запровадити нову бюджетну програму "Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів" з обсягом видатків 300,0 млн. гривень.

З метою виплати заробітної плати працівникам вугледобувних підприємств, що була нарахована та несплачена у 2014 році, передбачено нову бюджетну програму "Поповнення обігових коштів або збільшення статутних фондів вугледобувних підприємств для погашення простроченої заборгованості із заробітної плати працівникам, що утворилася на 1 січня 2015 року" в сумі 200,0 млн. грн.

Для збереження мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які отримували до 2015 року підтримку Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на часткове фінансування таких закладів у сумі 100,0 млн. гривень.

Крім того, проектом Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" передбачено здійснення перерозподілу видатків загального фонду в межах обсягу бюджетних призначень, передбачених у 2015 році, зокрема:

у зв'язку з утворенням відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.01.2015 N 30 територіальних органів Національного агентства з питань державної служби за пропозицією Нацдержслужби, як головного розпорядника коштів бюджету, у межах затверджених Службі бюджетних призначень, збільшено видатки на утримання новоутворених територіальних органів на 7,7 млн. гривень за рахунок відповідного зменшення видатків на підготовку державних службовців V - VII категорій, підвищення кваліфікації державних службовців I - IV категорій, працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування, підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та світової інтеграції, організація підготовки та виконання тренінгових програм і заходів з розвитку вищого корпусу державної служби;

з метою забезпечення діяльності Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру, утвореної шляхом реорганізації Державного агентства земельних ресурсів, Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру визначено відповідальним виконавцем у системі Мінрегіону, як головного розпорядника коштів бюджету, замість Держземагентства, та для забезпечення діяльності новоутвореної Служби виділено додаткові видатки у сумі 377,5 тис. гривень за рахунок відповідного зменшення видатків на заходи щодо оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та скорочення кількості контролюючих органів, головний розпорядник - Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату Кабінету Міністрів України;

у зв'язку із передачею повноважень щодо забезпечення функціонування системи спеціальної інформації від Господарсько-фінансового департаменту Секретаріату Кабінету Міністрів України до Міністерства економічного розвитку і торгівлі збільшено видатки на керівництво та управління у сфері економічного розвитку і торгівлі на 1,5 млн. грн. та відповідно зменшено видатки на обслуговування та організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Кабінету Міністрів України;

за пропозицією Міністерства освіти і науки для погашення кредиторської заборгованості минулого року по витратах, пов'язаних з підготовкою і участю студентської збірної команди України у XXVII зимовій Всесвітній Універсіаді, збільшено видатки на фізичну і спортивну підготовку учнівської та студентської молоді на суму 0,4 млн. грн. з відповідним зменшенням видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах соціальної реабілітації та адаптації, їх методичне забезпечення;

у проекті бюджету враховано передачу чотирьох унікальних загальноосвітніх навчальних закладів з місцевих бюджетів до державного бюджет (Український фізико-математичний ліцей, Державний загальноосвітній навчальний заклад гімназія-інтернат "Дитяча інженерна академія", Республіканське вище училище фізичної культури, Загальноосвітній навчальний заклад I - III ступенів "Міжнародна українська школа") за рахунок перерозподілу обсягу освітньої субвенції по м. Києву;

для утримання Державного закладу "Спеціалізована медико-санітарна частина N 6 м. Дніпропетровська" збільшено видатки на спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу, що надається загальнодержавними закладами охорони здоров'я на 85,1 млн. грн. за рахунок зменшення обсягу видатків за медичною субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам;

у зв'язку з врахуванням пропозиції Міністерства інфраструктури України щодо визначення Мінфінфраструктури головним розпорядником бюджетних коштів за бюджетною програмою "Медичне обслуговування працівників та пасажирів залізничного транспорту" з урахуванням внесення до статутного капіталу публічного акціонерного товариства "Українська залізниця" 10 відомчих закладів охорони здоров'я (відповідно до Закону України "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування"), Мінінфраструктурі відновлено фінансування за загальним фондом державного бюджету на медичне обслуговування працівників та пасажирів залізничного транспорту у обсязі 290,7 млн. грн. за рахунок зменшення обсягу видатків на медичну субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам Міністерства охорони здоров'я;

за пропозицією Міністерства економічного розвитку і торгівлі, як головного розпорядника коштів бюджету, у межах затверджених йому бюджетних призначень збільшено видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв на 1,3 млн. гривень за рахунок відповідного зменшення видатків на підвищення кваліфікації державних службовців у сфері економіки та перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва;

у зв'язку з передачею до відповідних обласних бюджетів видатків з фінансування проектів ліквідації підприємств вугледобувної та торфодобувної промисловості і утримання водовідливних комплексів у безпечному режимі (зміни внесені до Бюджетного кодексу від 28.12.2014) видатки за бюджетну програмою "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проекти ліквідації підприємств вугільної та торфодобувної промисловості і утримання водовідливних комплексів у безпечному режимі на умовах співфінансування (50 відсотків)" виключено, а видатки в обсязі 353,4 млн. грн. направлено на реструктуризацію вугільної та торфодобувної промисловості.

3. Правові аспекти

Бюджетний кодекс України;

Закон України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прогноз економічного та соціального розвитку України на 2015 рік, схвалений постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2014 року N 709 і використаний для розрахунку показників державного бюджету на 2015 рік, затвердженого 28 грудня 2014 року, враховував припущення щодо поступової стабілізації економічної ситуації, збереження відносної стабільності на фінансових і валютних ринках та зменшення інфляційного тиску в економіці.

Разом з цим, за час після затвердження прогнозу основних макропоказників суттєво змінились умови функціонування економіки та припущення, на основі яких був розрахований прогноз.

За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України обсяг номінального ВВП за підсумками 2014 року очікується на рівні 1538,6 млрд. гривень, що на 13,6 млрд. гривень більше обсягу, який раніше був врахований у розрахунках прогнозних показників на 2015 - 2019 роки.

Також змінились припущення щодо розвитку світової економіки. Відповідно до оприлюдненого у січні прогнозу МВФ у 2015 році очікується погіршення прогнозних оцінок розвитку світової економіки, країн Єврозони, Китаю та Російської Федерації проти попереднього прогнозу МВФ, оприлюдненого у жовтні, зокрема: уповільнення зростання світової економіки до 3,5 відсотка проти 3,8 відсотка; країн Єврозони - 1,2 відсотка проти 1,3 відсотка; Китаю - 6,8 відсотка проти 7,1 відсотка; Російської Федерації - падіння економіки на 3 відсотка проти зростання у 0,5 відсотка.

Зміна умов розвитку економіки також зумовлюється дією низки внутрішніх факторів. З початку 2015 року спостерігалось погіршення ситуації у Донецькій та Луганській областях через активізацію військових дій, які призводять до руйнування виробничих об'єктів та транспортної інфраструктури.

Прийняття Національним банком України рішення щодо припинення проведення з 5 лютого 2015 року щоденних валютних аукціонів та відмови від використання індикативного курсу гривні спричинило відхилення курсу гривні до долара США від того, яке було враховане у припущеннях прогнозу макропоказників на 2015 рік.

Внаслідок посилення інфляційних ризиків та з метою забезпечення прогнозованого та контрольованого розвитку ринкової ситуації Національний банк України з 6 лютого 2015 року підвищив облікову ставку до 19,5 відсотка, тоді як у попередніх прогнозних розрахунках було враховано припущення щодо облікової ставки на рівні 14 відсотків.

У відповідності до результатів переговорів з МВФ щодо ухвалення нової програми співпраці (Механізм Розширеного Фінансування) змінились припущення щодо підвищення тарифів на природний газ, гарячу воду та опалення.

Виходячи з досягнутих домовленостей з МВФ, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України було підготовлено уточнений Прогноз економічного та соціального розвитку України на 2015 рік та основних показників економічного та соціального розвитку України на 2016 і 2017 роки, який було схвалено на засіданні Кабінету Міністрів України від 14.02.2015 року. Таким чином, при розрахунках для внесення змін до закону про Державний бюджет України використовувався оновлений прогноз основних макропоказників на 2015 рік, який відповідає прогнозу МВФ та враховує ключові положення нової програми України з МВФ.

Оновлений прогноз макроекономічних показників передбачає у поточному році поглиблення падіння реального ВВП до 5,5 відсотка внаслідок дії наведених вище зовнішніх та внутрішніх факторів проти 4,7 відсотка відповідно до затвердженого раніше прогнозу. При цьому, прогнозний обсяг номінального ВВП збільшено на 129,4 млрд. гривень до 1850,2 млрд. гривень, що обумовлено зростанням споживчих цін на 26,7 відсотка у вимірі грудень до грудня попереднього року. Зростання індексу цін виробників (грудень до грудня попереднього року) прогнозується на рівні 26,5 відсотка. Прогнозується збільшення фонду оплати праці на 11,6 млрд. гривень до 478,6 млрд. гривень. Середньомісячна заробітна плата складе 3990 гривень. Очікується збільшення прибутку прибуткових підприємств проти попереднього прогнозу на 35,8 млрд. гривень до 307,9 млрд. гривень.

Зміни в політиці регулювання цін на енергоносії передбачають поступову лібералізацію тарифів, зменшення перехресного субсидування та вилучення до державного бюджету частини прибутку газодобувних підприємств для забезпечення прямої бюджетної підтримки найвразливіших верств населення.

Зважаючи на зазначені фактори пропонується збільшити показники дохідної частини державного бюджету на 22,2 млрд. гривень, зокрема:

1) збільшення показників доходів за рахунок:

податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів - на 4,9 млрд. гривень;

податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів - на 8,9 млрд. гривень;

відшкодування ПДВ грошовими коштами - на 2 млрд. гривень;

податку на прибуток підприємств - на 2,3 млрд. гривень;

ввізного мита - на 2,1 млрд. гривень;

рентної плати за користування надрами для видобування природного газу - на 9,1 млрд. гривень;

трансфертів від зарубіжних країн та міжнародних організацій - на 1,3 млрд. гривень;

інших - на 0,7 млрд. гривень;

ставки оподаткування по рентній платі за транспортування природного газу, нафти, нафтопродуктів та аміаку (урахуванням суттєвої девальвації) - на 1,7 млрд. гривень.

2) зменшення показників доходів за рахунок:

збору з операцій з купівлі іноземної валюти в готівковій формі, у зв'язку з девальвацією та обмеженим попитом на готівкову валюту - на 1,9 млрд. гривень;

прибутку НБУ за результатами переговорів з місією Міжнародного валютного фонду - на 4,9 млрд. гривень.

Зважаючи на необхідність своєчасного та в повному обсязі виконання боргових зобов'язань перед кредиторами, забезпечення обороноздатності вітчизни та забезпечення виконання державою соціальних гарантій передбачено збільшення дефіциту державного бюджету на 12,6 млрд. гривень до 76,3 млрд. гривень в межах маяка МВФ.

5. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" сприятиме вирішенню вкрай нагальних та проблемних питань і забезпеченню цільового та ефективного використання коштів Державного бюджету України.

 

Міністр фінансів України 

Н. Яресько

Опрос