Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в приложение N 3 к Закону Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" (относительно капитального ремонта общежитий, которые передаются из государственной собственности в собственность территориальных общин)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.02.2015 № 2141
Дата рассмотрения: 13.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо капітального ремонту гуртожитків, що передаються з державної власності у власність територіальних громад)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону України

Необхідність прийняття Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо капітального ремонту гуртожитків, що передаються з державної власності у власність територіальних громад)" обґрунтовується наступним.

Відповідно до Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" громадяни, які проживають у гуртожитках державної форми власності та на яких поширюється дія зазначеного Закону, можуть приватизувати займані ними житлові приміщення після передачі гуртожитків у власність територіальних громад.

Законом України від 21 червня 2012 року N 4995-VI (далі - Закон N 4995-VI) затверджено Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012 - 2015 роки (далі - Програма).

Метою Програми є передача гуртожитків у власність територіальних громад для забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків.

Основною метою реалізації завдань Програми - є впровадження положень державної житлової політики щодо забезпечення населення житлом шляхом приватизації житлових приміщень у гуртожитках. Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів у співвідношенні 50 %.

Згідно пункту 2 Закону N 4995-VI Кабінет Міністрів України зобов'язано при підготовці проектів законів України про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати кошти для фінансування заходів, передбачених Програмою, проте у Законі України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" не передбачено фінансування капітального ремонту гуртожитків, що передаються з державної власності у власність територіальних громад.

2. Цілі та завдання прийняття Закону України

Метою Закону України "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо капітального ремонту гуртожитків, що передаються з державної власності у власність територіальних громад)" є надання можливості громадянам, які проживають у гуртожитках державної форми власності та на яких поширюється дія Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" приватизувати займані ними житлові приміщення після передачі гуртожитків у власність територіальних громад.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону України

У законопроекті шляхом внесення змін до додатка N 3 "Розподіл видатків Державного бюджету України на 2015 рік", затвердженого Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", пропонується збільшити на 157999,2 тис. грн. видатки загального фонду Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за бюджетною програмою "Капітальний ремонт гуртожитків, що передаються з державної власності у власність територіальних громад" (КПКВК 2751460) за рахунок зменшення видатків на таку ж суму Міністерству фінансів України (загальнодержавні витрати) за бюджетною програмою "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України" (КПКВК 3511090).

4. Стан нормативно - правової бази у даній сфері правового регулювання

Сфера правового регулювання даного питання базується на Конституції України, Законі України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків", Законі України "Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012 - 2015 роки", Законі України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", тощо.

Реалізація законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація, передбачених проектом Закону України заходів, не потребуватиме додаткових витрат з державного бюджету.

Фінансування бюджетної програми "Капітальний ремонт гуртожитків, що передаються з державної власності у власність територіальних громад" пропонується здійснити шляхом зменшення бюджетних призначень, передбачених за бюджетною програмою "Державні капітальні видатки, що розподіляються Кабінетом Міністрів України".

Загальний обсяг фінансування бюджетної програми "Капітальний ремонт гуртожитків, що передаються з державної власності у власність територіальних громад" у 2015 році за рахунок коштів державного бюджету становить 157999,2 тис. грн. тис. грн.

За рахунок цих коштів у власність територіальних громад планується передати 287 гуртожитків загальною площею 674,3 тис. кв. м.

Фінансування програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету - 50 % та місцевого бюджету - 50 %.

Виконання капітального ремонту у гуртожитках дозволить покращити їх технічний стан та надасть можливість мешканцям отримувати житлово-комунальні послуги належної якості.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону України

Прийняття Закону "Про внесення змін до додатка N 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо капітального ремонту гуртожитків, що передаються з державної власності у власність територіальних громад)" надасть змогу передати 287 гуртожитки із державної власності у власність територіальних громад, покращити їх технічний стан та розпочати приватизацію житлових приміщень мешканцями цих гуртожитків.

 

Народні депутати України:

А. А. Гордєєв

А. В. Шинькович

М. В. Кобцев

Р. М. Мацола

С. В. Хлань

С. І. Мельник

Ю. І. Соловей

Опрос