Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных наградах Украины" (относительно совершенствования законодательства в сфере поощрения граждан за личные заслуги перед Украиной)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 22.06.2015 № 2140а
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо вдосконалення законодавства в сфері відзначення громадян за особисті заслуги перед Україною)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо вдосконалення законодавства в сфері відзначення громадян за особисті заслуги перед Україною)" (далі - проект Закону) розроблено за підтримки чисельних звернень волонтерів з метою удосконалення системи заохочення не тільки офіцерського складу Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, інших військових формувань, утворених відповідно до Законів України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, органів Міністерства внутрішніх справ України, а також Державної спеціальної служби транспорту та державних службовців, які мають офіцерське звання, але й волонтерів за визначні заслуги у забезпеченні обороноздатності країни.

Необхідність прийняття проекту Закону обумовлена тим, що велика кількість волонтерів працює на забезпечення обороноздатності України, недоторканості її державного кордону, підтримки високої бойової готовності військ, зміцненні національної безпеки Держави, але у список людей, які можуть отримувати відзнаку "іменна вогнепальна зброя" не ввійшли.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою розробки проекту Закону є стимулювання волонтерської діяльності для досягнення високих показників у виконанні волонтерської роботи та відновлення соціальної справедливості відносно осіб, які проводять таку роботу.

Проектом Закону передбачається включення волонтерів до переліку осіб, які мають право отримувати відзнаку "іменна вогнепальна зброя" шляхом внесення змін до статті 9 Закону України "Про державні нагороди України" від 16 березня 2000 року.

3. Правові аспекти

У відповідній сфері суспільних відносин діють:

Закон України "Про державні нагороди України";

4. Фінансово-економічне обґрунтування

На момент подання законопроект не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України. Реалізація цього проекту Закону буде здійснюватися в межах видатків, передбачених органам виконавчої влади в Державному бюджеті України на відповідний рік.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону підлягає погодженню з Міністерством оборони України.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується інтересів адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

Положення, які містять ознаки дискримінації, у проекті Закону відсутні.

7. Запобігання корупції

Проект Закону не має правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень, та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.

8. Громадське обговорення

Проект Закону громадського обговорення не потребує.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Оцінка регулярного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

У проекті Закону відсутні питання стосовно впливу реалізації акта на ринок праці.

11. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону сприятиме позитивній співпраці волонтерів з силовими структурами, позитивно вплине на посилення авторитету волонтерів, покращенню волонтерської діяльності в суспільстві.

 

Народний депутат України 

Ю. В. Мамчур

Опрос