Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усовершенствования механизмов борьбы с терроризмом

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.02.2015 № 2139
Дата рассмотрения: 12.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення механізмів боротьби з тероризмом"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Проект закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення механізмів боротьби з тероризмом" розроблений у зв'язку з необхідністю запровадження судової процедури визнання організацій терористичними, яка відповідає європейським підходам до визнання організацій терористичними.

В чинному Законі України "Про боротьбу з тероризмом" йдеться про те, що суд має визнавати організацію терористичною (стаття 24), однак на законодавчому рівні не визначено, який суд і в рамках якого процесуального закону має повноваження визнавати організації терористичними. У зв'язку з цим необхідно на рівні закону унормувати процедуру визнання організацій терористичними.

2. Мета законопроекту

Метою запропонованого законопроекту є запровадження механізму, який дозволить органу, уповноваженому здійснювати повноваження щодо боротьби з тероризмом, звертатись до Верховного Суду України з метою отримання рішення, яким буде визнано організацію терористичною. Водночас, метою законопроекту є запровадження механізмів, які дозволять оскаржити рішення суду про визнання організації терористичною.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Запропонований законопроект вносить зміни до таких законів:

1) До закону України "Про Службу безпеки України" - в частині наділення Служби безпеки України повноваженнями звертатись до суду щодо визнання організації терористичними, а також ініціювати перед Радою національної безпеки та оборони питання про включення організації, визнаною терористичною компетентним органом іноземної держави, до реєстру організацій, визнаних терористичними в Україні;

2) До Закону України "Про раду національної безпеки і оборони України" - в частині наділення повноваженнями вести реєстр організацій, визнаних терористичними в Україні;

3) До Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" -в частині зупинення фінансових операцій щодо організацій, визнаних терористичними;

4) До Закону України "Про боротьбу з тероризмом" - в частині запровадження порядку звернення та розгляду справи про визнання організації терористично, порядку оскарження рішення про визнання організації терористичною, а також порядку ведення реєстру організацій, визнаних терористичними в Україні.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Відносини, на які спрямована дія положень цього законопроекту, регулюються Конституцією України, Законом України "Про Службу безпеки України", Законом України "Про раду національної безпеки і оборони України", Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" та Законом України "Про боротьбу з тероризмом". Прийняття законопроекту не матиме наслідком необхідності внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація запропонованого законопроекту не потребуватиме додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту створить правове підґрунтя для застосування до організацій, визнаних терористичними, санкцій, в тому числі міжнародних. Це дозволить ефективно боротися з проявами тероризму в Україні.

____________

Опрос