Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" относительно расходов на социальную защиту лиц, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 13.02.2015 № 2138
Дата рассмотрения: 09.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" щодо видатків на соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та її наслідків ціною свого життя і здоров'я врятували людство від згубних наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, за що заслуговують на велику вдячність, шану і належний соціальний захист. Десятки тисяч наших співвітчизників змушені були назавжди залишити рідні домівки на радіоактивно - забрудненій території. Понад 2 млн. українців до тепер відчувають негативний вплив Чорнобиля. Статтею 16 Конституції України встановлено, що подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави.

Разом з тим, з прийняттям Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII від 28 грудня 2014 року відбулось скасування низки соціальних гарантій особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановлених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", змінено порядок їх здійснення, чим всупереч вимогам ст. 22 Конституції України звужено обсяг прав цих громадян на соціальний захист, а також порушені права на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, які передбачені статтями 46 та 48 Конституції України.

Відповідно, у Державному бюджеті України на 2015 рік було зменшено видатки за програмою КПКВК 2501200 "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" на 476,5 млн. гривень.

Паралельно із цим проектом розроблено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо відновлення соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", яким передбачено відновлення рівня соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який був встановлений зазначеним законом до внесення змін Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76-VIII від 28 грудня 2014 року.

Для забезпечення виконання вказаного проекту необхідним є внесення змін до Державного бюджету України на 2015 рік та збільшення на 476,5 млн. гривень видатків за програмою КПКВК 2501200 "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

2. Цілі і завдання прийняття акта

Цілі і завдання законопроекту - фінансове забезпечення виконання законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо відновлення соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом акта пропонується:

1) збільшення на 476,5 млн. гривень доходів державного бюджету за рахунок підвищення суми коштів, яку Національний банк України перераховує до Державного бюджету України;

2) на цю ж суму збільшуються видатки за програмою КПКВК 2501200 "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Питання, яких торкається законопроект, регулюються Конституцією України, Законами України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" та "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Реалізація законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

До скасування пільг чорнобильцям у 2014 році Міністерству соціальної політики за програмою 2501200 "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" було передбачено 2623156,5 тис. грн.

У Державному бюджеті України на 2015 рік передбачено 2146656,5 тис. грн., тобто на 476,5 млн. грн. менше ніж у 2014 році.

Таким чином, для відновлення скасованих пільг необхідним є збільшення видатків за вказаною програмою на 476,5 млн. грн.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття законопроекту та його реалізація сприятиме відновленню конституційних прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на належний соціальний захист, а також покращення їх соціально-економічного становища та умов життя.

 

Народний депутат України

Н. Ю. Королевська

Опрос