Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О жилищно-коммунальных услугах" (относительно прав и обязанностей потребителей и исполнителей)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 19.06.2015 № 2125а
Дата рассмотрения: 19.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону "Про житлово-комунальні послуги" (щодо прав та обов'язків споживачів та виконавців)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Сьогодні в період складних соціально-економічних умов особливо важливим є створення прозорого механізму з надання житлово-комунальних послуг, створення прозорої системи відносин між виконавцями послуг та їх споживачами.

Все частіше спливають непоодинокі випадки зловживання виконавців послуг та небажанням сплачувати за не одержані послуги та непідтверджені тарифи з боку споживачів.

Питання споживання житлово-комунальних послуг регулюється Цивільним та Житловим кодексом.

Законопроект спрямований на врегулювання правовідносин однієї з важливіших сфер життєзабезпечення та життєдіяльності кожного громадянина держави, пов'язані з наданням та споживанням житлово-комунальних послуг.

Пропонується змінити порядок утримання майна в багатоквартирному будинку та надати право власникам (наймачам) квартир першого-другого поверхів та нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку) не сплачувати за утримання та поточний ремонт ліфтів та ліфтових шахт, за умови відмови від цієї послуги.

Споживачі повинні сплачувати тільки за фактично одержані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом

Законопроект покликаний створити сприятливий соціальний клімат у суспільстві.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Законопроект покликаний усунути недоліки, виявлені під час реалізації Закону України "Про житлово-комунальні послуги" та встановити прозорий механізм оплати за одержані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

З прийняттям закону буде забезпечено захист прав споживачів житлово-комунальних послуг.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроект передбачає встановлення норми, згідно з якою споживачі послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мають право:

- на зміну умов договору на утримання спільного майна в багатоквартирному будинку в залежності від споживаємих послуг;

- на звільнення від сплати за утримання та поточний ремонт ліфтів та ліфтових шахт, якщо він є власником (наймачем) квартир першого - другого поверхів та нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку), за умови відмови від цієї послуги;

- оплачувати фактично надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом, згідно акта фактично отриманих послуг, який складається на вимогу споживача.

Виконавці зобов'язані:

- складати акти про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по кожному будинку та кожній послузі, на вимогу споживача.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дана сфера суспільних відносин регулюється Законом України "Про житлово-комунальні послуги".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Законопроект не потребує додаткового фінансування з Державного бюджету України, проте покликаний створити сприятливий соціальний клімат у суспільстві.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття запропонованого проекту Закону дозволить удосконалити механізм надання і сплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, чим забезпечить захист прав споживачів цих послуг.

 

Народний депутат України 

М. П. Курячий

Опрос