Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 1 Закона Украины "О моратории на изменение целевого назначения отдельных земельных участков рекреационного назначения в городах и других населенных пунктах" (относительно срока моратория)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.02.2015 № 2124
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про мораторій на зміну цільового призначення земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Нині продовжує триває небезпечна деградація середовища проживання та рекреаційних умов в містах та інших населених пунктах, що пов'язане із масштабними зловживаннями під час забудови територій, зокрема через зміну цільового призначення земельних ділянок рекреаційного призначення. Це призводить до зменшення розмірів зелених зон, таких як сквери, парки, лісопарки, рекреаційні зони тощо, а також руйнування об'єктів спортивної і дитячої інфраструктури. Як наслідок погіршуються умови проживання та відпочинку громадян, створюються передумови для підвищення захворюваності населення, зростають проблеми у сфері виховання дітей та молоді.

Однією з головних причин цього є недосконалість чинного законодавства та нерозвиненість правової бази в частині охорони та використання земель рекреаційного призначення.

Як свідчить практика, загрозлива ситуація із масовою забудовою зелених зон та знищенням зелених насаджень, руйнуванням стадіонів, спортивних і дитячих майданчиків, що склалася останнім часом в багатьох містах та інших населених пунктах, спричиняє згубні наслідки для природного середовища, санітарно-гігієнічних, рекреаційних та спортивно-оздоровчих умов життя громадян, а також для стану здоров'я населення та фізичного і естетичного виховання дітей і молоді.

2. Цілі та завдання прийняття Закону

Прийняття такого закону зупинить процес подальшої забудови зелених зон та руйнування об'єктів спортивної і дитячої інфраструктури в містах та інших населених пунктах, сприятиме розширенню земель рекреаційного призначення та зобов'яже органи місцевого самоврядування здійснити низку конкретних заходів щодо обліку та збереження зазначених земель та об'єктів благоустрою.

Крім того, з метою забезпечення права громадян на сприятливі умови відпочинку, оздоровлення та занять фізкультурою і спортом Кабінету Міністрів України доручається підготувати проект закону, що визначить правові основи охорони і використання земель рекреаційного призначення в країні.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Законопроект передбачає винесення зміни до закону щодо строку мораторію та встановлення його тривалістю десять років на зміну цільового призначення земельних ділянок об'єктів благоустрою усіх форм власності, що мають рекреаційне призначення і розташовані в містах та інших населених пунктах, таких як зелені зони та об'єкти фізичної культури і спорту, в тому числі стадіони, спортивні та дитячі майданчики.

4. Стан нормативної бази в даній сфері державного регулювання

Реалізація положень поданого законопроекту після його прийняття не потребує змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього Закону не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Продовження дії мораторію має на меті не дозволити тенденційному зменшенню розмірів зелених зон, таких як сквери, парки, лісопарки, рекреаційні зони тощо, а також руйнуванню об'єктів спортивної і дитячої інфраструктури.

 

Народний депутат України

М. В. Гаврилюк 

Опрос