Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2015 год" относительно наполнения источников субвенции для погашения разницы в тарифах

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.02.2015 № 2119
Дата рассмотрения: 12.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо наповнення джерел субвенції для погашення різниці в тарифах)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України розроблений для забезпечення своєчасних розрахунків за спожитий природний газ та електричну енергію шляхом погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою прийняття законопроекту є забезпечення джерел для своєчасних розрахунків за спожитий природний газ та електричну енергію шляхом погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.

У підприємств теплоенергетики, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, та підприємств, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, через невідповідність затверджених тарифів фактичній вартості тепла та послуг, виникають фінансові ускладнення, що призводять до несвоєчасних та не в повному обсязі розрахунків за електричну енергію та спожитий природний газ. На сьогодні заборгованість держави з компенсації різниці в тарифах на теплову енергію перевищує 3,3 млрд. грн., на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення - сягає 5,7 млрд. грн.

З метою покращення фінансового стану таких підприємств та забезпечення своєчасних розрахунків за спожитий природний газ та електричну енергію проект Закону забезпечує джерела у сумі 11,0 млрд. гривень для субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню.

Джерелами фінансування цієї субвенції визначені надходження до спеціального фонду державного бюджету від погашення податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на прибуток та ПДВ підприємств, що сплачується підприємствами електроенергетичної, нафтогазової, вугільної галузей, підприємствами, що надають послуги з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, підприємствами централізованого водопостачання та водовідведення у сумі 1,2 млрд. грн; від погашення податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), із сплати акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції), що сплачується підприємствами паливно-енергетичного комплексу, у сумі 1,5 млрд. грн.; від погашення заборгованості із сплати частини чистого прибутку або дивідендів підприємств електроенергетичної галузі у сумі 0,4 млрд. грн.; від погашення підприємствами паливно-енергетичного комплексу та нафтогазової галузі перед Державним агентством резерву України заборгованості та зобов'язань за матеріальні цінності у сумі 0,4 млрд. грн.; від випуску КМУ облігацій внутрішньої державної позики на суму 7,5 млрд. грн.

3. Правові аспекти

У даній сфері правового регулювання діють такі нормативно-правові акти:

- Бюджетний кодекс України;

- Закон України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".

Прийняття цього законопроекту не потребує внесення змін до інших законів.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень цього законопроекту здійснюється за рахунок додаткових надходжень до спецфонду держбюджету на загальну суму 11,0 млрд. гривень за рахунок надходжень від погашення податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), з податку на прибуток та ПДВ підприємств, що сплачується підприємствами електроенергетичної, нафтогазової, вугільної галузей, підприємствами, що надають послуги з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, підприємствами централізованого водопостачання та водовідведення у сумі 1,2 млрд. грн; від погашення податкового боргу, в тому числі реструктуризованого або розстроченого (відстроченого), із сплати акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції), що сплачується підприємствами паливно-енергетичного комплексу, у сумі 1,5 млрд. грн.; від погашення заборгованості із сплати частини чистого прибутку або дивідендів, підприємств електроенергетичної галузі у сумі 0,4 млрд. грн.; від погашення підприємствами паливно-енергетичного комплексу та нафтогазової галузі перед Державним агентством резерву України заборгованості та зобов'язань за матеріальні цінності у сумі 0,4 млр. грн.; від випуску КМУ облігацій внутрішньої державної позики на суму 7,5 млрд. грн.

Позиція заінтересованих органів

Законопроект потребує погодження з такими заінтересованими органами влади: Мінфін.

5. Регіональний аспект

Законопроект не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

6. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила та процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних порушень.

7. Громадське обговорення

Законопроект не потребує проведення обговорень з громадськістю.

8. Позиція соціальних партнерів

Законопроект не стосується соціально-трудової сфери.

9. Оцінка регуляторного впливу

Проект акта не потребує оцінки регуляторного впливу

10. Прогноз результатів

Реалізація норм закону дасть можливість забезпечити погашення державної заборгованості з різниці в тарифах, яка виникла у зв'язку із невідповідністю фактичних витрат з надання послуг тепло-, водопостачання та водовідведення тарифам на ці послуги, що затверджувалися або погоджувалися відповідними органами державної влади чи органами місцевого самоврядування; погашення заборгованості підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиту у минулих періодах електричну енергію перед енергопостачальними компаніями та забезпечити розрахунки між учасниками Оптового ринку електричної енергії.

 

Народні депутати України

Опрос