Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно обязательной проверки состояния здоровья кандидатов в народные депутаты Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.06.2015 № 2118а
Дата рассмотрения: 18.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо обов'язкової перевірки стану здоров'я кандидатів в народні депутати України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Законом України "Про статус народного депутата України" від 17.11.92 N 2790-XII передбачено, що народний депутат України є обраний відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України" представник Українського народу у Верховній Раді України і уповноважений ним протягом строку депутатських повноважень здійснювати повноваження, передбачені Конституцією України та законами України. При виконанні своїх повноважень народний депутат керується Конституцією України, законами України та загальновизнаними нормами моралі.

Статтею 8 Закону України "Про статус народного депутата України" чітко визначено, що у своїй діяльності народний депутат повинен дотримуватися загальновизнаних норм моралі; завжди зберігати власну гідність, поважати честь і гідність інших народних депутатів, службових та посадових осіб і громадян; утримуватись від дій, заяв та вчинків, що компрометують його самого, виборців, Верховну Раду України, державу. Неприпустимим є використання народним депутатом свого депутатського мандата всупереч загальновизнаним нормам моралі, правам і свободам людини і громадянина, законним інтересам суспільства і держави.

В даний час деякі народні депутати України не дотримуються норм моралі та вчиняють дії, якими фактично порушують присягу народного депутата України, ганьблять не лише себе, а й державу в цілому. Лише людина з психічними розладами може навмисно ганьбити свою держави та її громадян.

Проектом пропонується запровадити обов'язкове медичне обстеження щодо стану психічного здоров'я кандидатів в народні депутати України.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Завдання законопроекту - дотримання народними депутатами України Закону України "Про статус народного депутату України", а саме дотримання депутатської етики, своїх прав та обов'язків.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту акта

Проектом пропонується внести зміни до Закону України "Про вибори народних депутатів України", щодо обов'язкового надання кандидатом в народні депутати України медичної довідки про проходження психіатричного та наркологічного оглядів.

Частиною II законопроекту визначено завдання Кабінету Міністрів України забезпечити приведення у відповідність із цим законопроектом нормативно-правових актів міністерств, в тому числі і Міністерства охорони здоров'я України, інших центральних органів виконавчої влади.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Дану сферу правового регулювання регулюється такими законодавчими актами:

Конституцією України;

Законом України "Про вибори народних депутатів України";

Законом України "Про статус народного депутата України".

Реалізація запропонованого проекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття цього проекту Закону не потребує додаткових витрат коштів з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Реалізація проекту Закону не дозволить особам з психічними розладами реєструватися кандидатами в народні депутати України, ганьбити свою державу та її громадян.

 

Народний депутат України 

О. Онищенко

Опрос