Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О дорожном движении" (относительно периодичности обязательного технического контроля)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.02.2015 № 2117
Дата рассмотрения: 20.07.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" (щодо періодичності обов'язкового технічного контролю транспортних засобів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Проектом Закону пропонуються зміни щодо періодичності обов'язкового технічного контролю транспортних засобів, а саме встановлюється щорічне проходження обов'язкового технічного контролю для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років. Пропоновані зміни сприятимуть безпеці пасажирів, які користуються послугами перевізника, та іншим учасникам дорожнього руху так як технічний стан транспортних засобів та їх обладнання є факторами, що впливають на безпеку дорожнього руху. Варто зазначити, що запропонована періодичність проходження обов'язкового технічного контролю транспортних засобів передбачена Директивою Ради 96/53/ЄС від 25 липня 1996 року про встановлення для певних автомобільних транспортних засобів, що рухаються в межах Співтовариства, максимально дозволених розмірів при національних і міжнародних перевезеннях і максимально дозволеної ваги при міжнародних перевезеннях. Отже, законопроект імплементує європейське законодавство, що передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 р. N 1160-р.

Також законопроектом передбачається збільшити строк для реєстрації/перереєстрації транспортних засобів, та замінити передбачені 10 діб (що включають вихідні та святкові дні, в які неможливо провести реєстраційні дії) на 10 робочих днів.

2. Цілі і завдання проекту

Метою і завданнями проекту Закону є забезпечення відповідності вимогам стандартів технічного стану транспортних засобів та їх обладнання, які використовуються для перевезення вантажів або пасажирів з метою отримання прибутку.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом Закону внесено зміни щодо періодичності проходження обов'язкового технічного контролю транспортними засобами, що використовуються для перевезення пасажирів та вантажів.

Законопроектом передбачається збільшити строк для реєстрації/перереєстрації транспортних засобів, а саме замінити передбачені 10 діб (що включають вихідні та святкові дні, в які неможливо провести реєстраційні дії) на 10 робочих днів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері суспільних відносин діють Закони України "Про дорожній рух", постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Законопроект адаптує українське законодавство до законодавства Європейського Союзу та встановлює обов'язкове щорічне проходження технічного контролю для транспортних засобів (та причепів до них із строком експлуатації більше 2 років) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, які використовуються для надання послуг перевезення пасажирів або вантажів. Таким чином забезпечується відповідність встановленим вимогам стандартів технічного стану транспортних засобів та їх обладнання, а також убезпечення громадян (які користуються послугами перевізників) від нещасних випадків.

Встановлення 10 робочих днів, для оформлення/переоформлення транспортного засобу, виключає вихідні та святкові дні. Тобто, таким чином для оформлення/переоформлення транспортного засобу буде повноцінні 2 тижні та спростить цю процедуру, зменшивши черги.

 

Народний депутат України

Д. В. Лінько (посв. N 204)

Опрос