Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О дорожном движении" (относительно условий для ввоза транспортных средств и их регистрации)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.02.2015 № 2117
Дата рассмотрения: 12.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" (щодо умов для ввезення транспортних засобів та їх реєстрації)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Проектом Закону вносяться доповнення та уточнення щодо ввезення на територію України транспортних засобів, їх складових частин і комплектуючих виробів, які на момент переміщення їх через митний кордон України пройшло не більше 8 років з дати їх виготовлення. Дане доповнення спрямоване на приведення у відповідність з іншими Законами України, а також до вимог Світової організації торгівлі.

Законопроектом передбачається для реєстрації/перереєстрації транспортних засобів встановити строк в 10 робочих днів, так як встановлені зараз 10 діб включають в себе вихідні та святкові дні, що зменшує цей строк.

Також проектом встановлюється щорічне проходження періодичного технічного контролю для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років. Щорічний контроль зазначених транспортних засобів сприятиме безпеці пасажирів, які користуються послугами перевізника, та іншим учасникам дорожнього руху.

2. Цілі і завдання проекту

Метою і завданнями проекту Закону є доповнення та уточнення:

щодо заборони ввезення на територію України транспортних засобів, їх складових частин і комплектуючих виробів випущених більше 8 років тому;

щодо заборони участі у дорожньому русі транспортних засобів з правим розташуванням керма;

строків реєстрації/перереєстрації транспортних засобів;

періодичності проходження технічного контролю для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепів до них із строком експлуатації більше двох років.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Постанови

Проектом Закону внесено доповнення та уточнення щодо строків реєстрації/перереєстрації транспортних засобів, періодичності проходження технічного контролю, а також транспортних засобів, їх складових частин і комплектуючих виробів, що ввозяться на територію України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

У даній сфері суспільних відносин діють Закони України "Про дорожній рух", "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів", "Про автомобільний транспорт", постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття акта

Прийняттям проекту Закону буде внесено доповнення та уточнення щодо строків реєстрації/перереєстрації транспортних засобів, періодичності проходження технічного контролю, а також транспортних засобів, їх складових частин і комплектуючих виробів, що ввозяться на територію України.

 

Народний депутат України

Д. В. Лінько

Опрос