Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 215 Налогового кодекса Украины (относительно удешевления стоимости горючего)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 18.06.2015 № 2114а
Дата рассмотрения: 18.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 215 Податкового кодексу України (щодо здешевлення вартості пального)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

За даними Державної служби статистики в Україні сьогодні споживається понад 8 млн. тонн основних нафтопродуктів. Близько 85 відсотків бензинів та дизельного палива імпортується, власне виробництво незначне.

Ціна на нафтопродукти в Україні залежить від коливань світових цін на нафту, від курсу валют, оскільки, зокрема, ставки акцизного податку з нафтопродуктів визначені Податковим кодексом в євро.

За останній рік гривня стрімко знецінилася. Якщо навіть порівняти курс євро з травнем минулого року, то він виріс більше, ніж на 50 відсотків, хоча в 2015 році були періоди, коли євро вдвічі перевищувало курс аналогічного періоду 2014 року.

Як наслідок, протягом року ціни на пальне зросли майже вдвічі (якщо порівнювати ціни березня поточного року та ціни березня минулого року ріст склав 80 відсотків). Індекс споживчих цін на товари та послуги досяг майже 160 відсотків.

В той же час ні мінімальна зарплата в Україні, ні середня заробітна плата не зростають такими темпами. В Україні (без урахування тимчасово окупованої території, Автономної Республіки Крим і Севастополя) середня заробітна плата у березні 2015 р. склала 3,9 тисяч гривень і, якщо порівнювати з березнем 2014 р., зросла лише на 13,1 відсотка.

З метою здешевлення вартості палива пропонується на 25 відсотків знизити ставки акцизного податку на нафтопродукти. Оскільки дохідна частина бюджету за даними Державного казначейства України перевиконується, таке зниження не потребуватиме запровадження компенсаційних механізмів.

2. Цілі та завдання законопроекту

Ціль законопроекту полягає у забезпеченні сприятливих умов для здійснення громадянами їх законного права на достатній рівень життя.

Завдання цього законопроекту полягає у врегулюванні статті Податкового кодексу України, що дозволить знизити ціни на пальне і зробить їх доступними для більшості громадян, стимулюватиме розвиток економіки країни.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом пропонується змінити положення підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України та встановити нові розміри акцизного податку на нафтопродукти. Зокрема, зміни полягатимуть у зменшенні ставки акцизного податку на 25 відсотків та будуть поширюватись на легкі дистиляти, бензини спеціальні, бензини моторні, середні дистиляти, гас, важкі дистиляти (газойлі), мазут, на біодизель та його суміші, паливо моторне альтернативне тощо - весь перелік продукції, що міститься у вищевказаній нормі.

4. Місце Закону в системі чинного законодавства

У даній сфері правового регулювання діє Податковий кодекс України.

Реалізація запропонованого проекту потребує внесення змін до Податкового кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень Закону в разі його прийняття не призведе до додаткових видатків з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту та внесення відповідних змін до Податкового кодексу України приведе до збільшення доступності палива для громадян, збільшенні обсягів продажів нафтопродуктів, сприятиме реалізації державних програм та забезпеченню конституційного права на достатній життєвий рівень громадян.

 

Народний депутат України 

Т. Р. Козак

Опрос