Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно порядка перемещения товаров в район или из района проведения антитеррористической операции

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 23.06.2015 № 2109а-1
Дата рассмотрения: 23.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції"

1. Обгрунтування необхідності прийняття законопроекту

Станом на сьогодні на лінії зіткнення між українськими військами та російсько-терористичними незаконними збройними формуваннями у межах Донецької та Луганської областей продовжується обстріл українських позицій та населених пунктів. Внаслідок цього майже щодня гинуть та отримують поранення наші громадяни. Фактично війна, що її розв'язала Російська Федерація проти України, продовжується.

Разом з тим не припиняється потік вантажів (товарів) між окупованою територією Донецької та Луганської областей та іншими населеними пунктами України, які завдяки корупційним схемам без проблем проходять контрольні пункти в'їзду-виїзду. Більш того до корупції призвели саме ті обмеження, які були запровадженні (перепустки, обмеження руху вантажів), які вводилися швидко та без прогнозування переваг та недоліків. Все це призводить до незадоволення місцевого населення та зростанню агресії. До того ж загрожує у майбутньому позовами до Європейського суду, бо такими діями ми порушуємо права власних громадян.

Зазначена ситуація є неприпустимою та потребує негайного виправлення шляхом прийняття відповідних змін до законодавства.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є запровадження механізму контролю за переміщенням товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, виявлення порушень порядку їх переміщення, протиправних схем ухилення від проходження встановлених контрольних процедур, осіб, які їх вчинили, притягнення до відповідальності винних у таких порушеннях осіб.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом Закону пропонується доповнити Закон України "Про боротьбу з тероризмом" новою статтею 141 щодо віднесення питань переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції до компетенції Верховної Ради України, оскільки ці питання відносяться як до безпеки, так і до економічного розвитку країни та мають відношення до забезпечення прав громадян України.

За порушення таких правил згідно із передбаченими законопроектом змінами до Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується запровадити адміністративну відповідальність осіб, які переміщують товари, у вигляді штрафу у розмірі від десяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких товарів, а у разі повторного протягом року вчинення особою такого адміністративного правопорушення - штрафу у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією відповідних товарів (доповнення новою статтею 2043). За законопроектом протоколи про такі адміністративні правопорушення уповноважуються складати посадові особи органів державної податкової служби; а розгляд справ пропонується покласти на суддів районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів (зміни до статей 221 і 255).

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Правові відносини у даній сфері регулюються Конституцією України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України "Про боротьбу з тероризмом", Законом України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових видатків із Державного бюджету України.

6. Прогноз результатів соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація Закону сприятиме здійсненню контролюючими органами, якими є органи доходів і зборів, контрольних функцій за переміщенням товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.

 

Народний депутат України 

Н. В. Веселова

Опрос