Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно лечения детей, которые стали инвалидами на территории проведения антитеррористической операции, в госпиталях для ветеранов войны и в военно-медицинских заведениях здравоохранения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2105а
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо лікування дітей, які стали інвалідами на території проведення антитерористичної операції, у госпіталях для ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Інвалідність є соціальним явищем, уникнути якого не може жодне суспільство. Кожна дитина - інвалід потребує допомоги та підтримки від держави не лише у грошовому еквіваленті, а й особливого планування житла, облаштування під'їздів, надання комунальних послуг, громадського транспорту, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та виробами медичного призначення, сприяння у здобутті освіти, професійних знань, працевлаштування, медичних і культурних послуг. Сьогодні діти-інваліди належать до найбільш соціально незахищених категорій населення.

Прийняття законопроекту обумовлено необхідністю лікування дітей, які стали інвалідами на території проведення антитерористичної операції, у стаціонарних умовах з проведенням психологічної реабілітації. Таке лікування можливе у госпіталях для ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є забезпечення лікування дітей-інвалідів, які стали інвалідами на території проведення антитерористичної операції, у госпіталях для ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я.

Завданням законопроекту визначено надання права дітям-інвалідам, які стали інвалідами на території проведення антитерористичної операції, лікуватися у госпіталях для ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внесення змін до Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" та Закону України "Про соціальний захист дітей війни" щодо надання права дітям-інвалідам, які стали інвалідами на території проведення антитерористичної операції, отримувати стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я (госпіталях).

4. Правові аспекти

Проектом Закону передбачається внести зміни до статті 38 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" та статті 5 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Кількість інвалідів війни в Україні станом на 01.01.2014 р. (згідно із даними Пенсійного фонду України) - 146481 особа. Кількість ветеранів війни, у тому числі інвалідів війни, щороку зменшується на 30 % за даними Пенсійного фонду України. За публікаціями засобів масової інформації щодо отримання поранень дітьми під час бойових дій на Сході України орієнтована кількість дітей, які отримують поранення не перевищує показників зменшення кількості інвалідів війни щороку.

Отже, введення в дію зазначеного проекту Закону не потребуватиме додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз результатів

Прийняття цього Закону забезпечить гарантоване лікування дітей-інвалідів, які стали інвалідами на території проведення антитерористичної операції, у госпіталях для ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я.

 

Народні депутати України

В. Д. Барвіненко
О. В. Герега
Р. П. Князевич
А. В. Шинькович

Опрос