Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об охране детства" и Закон Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты" относительно государственной поддержки участников антитеррористической операции и их детей в целях получения образования

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.02.2015 № 2105
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про охорону дитинства" та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо державної підтримки учасників антитерористичної операції та їх дітей з метою здобуття освіти"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про охорону дитинства" та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо державної підтримки учасників антитерористичної операції та їх дітей з метою здобуття освіти" зумовлено необхідністю посилити державні гарантії здобуття освіти учасниками бойових дій, які захищали суверенітет і цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також їхніми дітьми.

Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції станом на 22 січня 2015 року прийнято позитивне рішення про надання статусу учасників бойових дій 12630 особам, кількість яких із врахуванням поточної ситуації буде збільшуватися. Такі особи, а також їх сім'ї потребують державної підтримки та соціального захисту, у тому числі щодо здобуття ними освіти.

Пропонується вищезазначеним категоріям громадян надавати державну адресну цільову підтримку з метою здобуття ними професійно-технічної та вищої освіти. Така підтримка буде здійснюватись у межах державної цільової програми та передбачатиме комплекс заходів (зокрема, повна або часткова оплата навчання, безкоштовне надання підручників, стипендіальне забезпечення, безкоштовне забезпечення проживання в гуртожитках або інше). Низку таких заходів і умови їх надання визначатиме Кабінет Міністрів України.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Законопроект розроблено з метою посилення державних гарантій здобуття освіти учасниками бойових дій, які захищали суверенітет і цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також їхніми дітьми шляхом надання таким категоріям громадян України державної цільової підтримки з метою здобуття ними професійно-технічної та вищої освіти.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Законопроектом пропонується доповнити статтю 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та статтю 19 Закону України "Про охорону дитинства" новими частинами, якими передбачається надання державної цільової підтримки учасникам бойових дій, які захищали суверенітет і цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та їхнім дітям для здобуття ними професійно-технічної та вищої освіти у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

4. Стан нормативно-правової бази

Нормативно-правове регулювання у зазначеній сфері здійснюється відповідно до:

Конституції України;

Закону України "Про охорону дитинства";

Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Реалізація положень зазначеного законопроекту після його прийняття потребує внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону потребуватиме видатків з Державного бюджету України. Розрахунки будуть визначатися з урахуванням заходів, які спрямовані на підтримку здобуття професійно-технічної та вищої освіти учасниками бойових дій в зоні проведення антитерористичної операції та їхніми дітьми і передбачені Кабінетом Міністрів України в межах окремої державної цільової програми.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття законопроекту надасть можливість поліпшити соціальний захист і посилити державні гарантії здобуття освіти учасниками бойових дій, які захищали суверенітет і цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та їхніми дітьми.

 

Народні депутати України

Л. М. Гриневич

С. О. Фаєрмарк

І. Г. Кириленко

Опрос