Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно обеспечения сельского населения медицинским и аптечным обслуживанием в условиях децентрализации власти

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2104а
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення сільського населення медичним та аптечним обслуговуванням в умовах децентралізації влади"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

В умовах реформування системи охорони здоров'я України особливого значення набуває запровадження якісно нових заходів щодо профілактики захворювань та діяльності з формування здорового способу життя.

Фінансування системи охорони здоров'я з державного бюджету відбувається на залишковому принципі. На оновлення медичного обладнання у сільській місцевості та забезпечення кваліфікованими кадрами не залишається коштів.

Кількість сільського населення скорочується не тільки від того, що молодь виїжджає до міста, а і внаслідок природної смертності. Статистика останніх років свідчить, що тривалість життя на селі нижча ніж у місті. Головною причиною такого стану є недоступність медичного лікування.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України налічується 15000 фельдшерсько-акушерських пунктів, 3400 сільських амбулаторій, 580 дільничих лікарень, 142 районних лікарні, 472 центральні районні лікарні. Кожний п'ятий фельдшерсько-акушерський пункт та кожна десята сільська амбулаторія оснащені лише частково.

Разом з тим цю мережу сільських лікувальних закладів необхідно зберегти.

Гостро постало питання забезпечення сільського населення аптеками або аптечними пунктами при фельдшерсько-акушерських пунктах, медичних пунктах, лікарських амбулаторіях, дільничих лікарнях.

У зв'язку з обраним державою курсом на децентралізацію влади даний законопроект надає можливість органам місцевого самоврядування приймати безпосередню участь у плануванні розвитку мережі закладів охорони здоров'я, прийнятті рішень про їх оптимізацію, створення, реорганізацію, перепрофілювання даних закладів охорони здоров'я та вирішувати на місцевому рівні питання забезпечення закладами охорони здоров'я, що здійснюють реалізацію лікарських засобів (аптек, аптечних пунктів при фельдшерсько-акушерських пунктах, медичних пунктах, лікарських амбулаторіях, дільничих лікарнях), виділяючи приміщення і т. ін.

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення сільського населення медичним та аптечним обслуговуванням в умовах децентралізації влади направлений на вирішення у законодавчому полі існуючої проблеми.

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є забезпечення сільського населення медичним та аптечним обслуговуванням при безпосередній участі органів місцевого самоврядування.

Завдання законопроекту є законодавче гарантування надання первинної медико-санітарної допомоги у сільській місцевості та врегулювання питання забезпечення закладами охорони здоров'я, що здійснюють реалізацію лікарських засобів (аптек, аптечних пунктів при фельдшерсько-акушерських пунктах, медичних пунктах, лікарських амбулаторіях, дільничих лікарнях) у сільській місцевості.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внесення змін до існуючого законодавства щодо гарантування забезпечення закладами охорони здоров'я, що здійснюють реалізацію лікарських засобів, у сільській місцевості (аптек, аптечних пунктів при фельдшерсько-акушерських пунктах, медичних пунктах, лікарських амбулаторіях, дільничих лікарнях) за погодженням органів місцевого самоврядування та доступності таких закладів охорони здоров'я, що здійснюють реалізацію лікарських засобів для людей з особливими потребами (обладнання пандусами).

Законопроектом пропонується надати право органам місцевого самоврядування погоджувати планування розвитку мережі закладів охорони здоров'я, прийняття рішень про її оптимізацію, створення, реорганізацію, перепрофілювання закладів охорони здоров'я, здійснювати забезпечення закладами охорони здоров'я, що здійснюють реалізацію лікарських засобів (аптек, аптечних пунктів при фельдшерсько-акушерських пунктах, медичних пунктах, лікарських амбулаторіях, дільничих лікарнях) у сільській місцевості.

4. Правові аспекти

Проектом Закону передбачається внести зміни до законів України "Про лікарські засоби", Основи законодавства України про охорону здоров'я, "Про місцеве самоврядування в Україні".

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Введення в дію зазначеного проекту Закону не потребуватиме додаткових фінансових надходжень Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз результатів

Прийняття цього Закону забезпечить функціонування у сільській місцевості закладів охорони здоров'я для надання первинної медико-санітарної допомоги та збереження і розвитку мережі аптек у сільській місцевості, аптечних пунктів при фельдшерсько-акушерських пунктах у сільській місцевості, медичних пунктах у сільській місцевості, сільських лікарських амбулаторіях, дільничих лікарнях, що позитивно вплине на тривалість життя сільських мешканців.

 

Народні депутати України

В. Д. Барвіненко

О. В. Герега

Р. П. Князевич

А. В. Шинькович

Опрос