Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно усиления ответственности за ослабление обороноспособности Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.02.2015 № 2103
Дата рассмотрения: 11.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення відповідальності за послаблення обороноздатності України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Обороноздатність країни є визначальним чинником для забезпечення її територіальної цілісності як в мирний час, так і в особливий період. Підрив обороноздатності країни несе невиправну шкоду державі.

Одним із чинників, який підриває обороноздатність держави є порушення процедури здійснення державних закупівель продукції, робіт або послуг оборонного призначення, ухилення від укладення державного контракту з оборонного замовлення. Ще більшу загрозу несуть умисно вчинені дії, які призвели до несвоєчасного, часткового чи повного невиконання державних контрактів з оборонного замовлення на постачання (закупівлю) продукції, робіт, послуг чи договорів із закупівлі продукції, виконання робіт та надання послуг оборонного призначення в особливий період, а також службова недбалість під час здійснення планування, формування, розміщення та коригування державного оборонного замовлення та/або із здійснення процедур закупівлі за державні кошти продукції, виконання робіт та надання послуг оборонного призначення в особливий період. Такі дії, хоча й опосередковано, але призводять до значних втрат людських ресурсів під час ведення бою, зниження обороноздатності країни у зв'язку із несвоєчасним чи неповним забезпеченням, або ж взагалі незабезпеченням армії необхідною технікою, зброєю, засобами захисту тощо.

Такі посягання на суспільні відносини, які забезпечують державну безпеку, обороноздатність, незалежність держави, несуть невиправну шкоду та мають високий ступінь небезпеки для забезпечення життєдіяльності країни в цілому, так і окремих громадян. Без належної адміністративно-правової та кримінально-правової охорони цих суспільних відносин неможливе нормальне функціонування держави в особливий період. Такі посягання взагалі ставлять під загрозу саме існування України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної і правової держави.

2. Цілі та завдання законопроекту

Метою проекту є посилення відповідальності за послаблення обороноздатності держави.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом передбачається:

- посилити адміністративну відповідальність за порушення законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти вчинені у рамках здійснення закупівлі продукції, робіт або послуг оборонного призначення;

- встановити відповідальність за ухилення від укладення державного контракту з оборонного замовлення;

- встановити кримінальну відповідальність за саботаж виконання договорів (контрактів), що мають значення для обороноздатності держави, в особливий період, доповнивши відповідною новою статтею Розділ 1 Особливої частини КК України "Злочини проти основ національної безпеки України", при цьому віднісши розслідування такого злочину до підслідності слідчих органів безпеки;

- встановити кваліфікуючою ознакою службової недбалості вчинення службової недбалості, якщо воно пов'язано із плануванням, формуванням, розміщення та коригування державного оборонного замовлення та/або із здійсненням процедур закупівлі за державні кошти продукції, виконання робіт та надання послуг оборонного призначення в особливий період.

4. Правові аспекти

У відповідній сфері суспільних відносин діють:

Конституція України;

Кодекс України про адміністративні правопорушення;

Кримінальний кодекс України;

Кримінальний процесуальний кодекс України.

Реалізація положень законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття законопроекту не призведе до зміни показників бюджету (надходжень бюджету та/або витрат бюджету).

6. Прогноз результатів

Реалізація акта дозволить належним чином забезпечити охорону суспільних відносин, які забезпечують державну безпеку та обороноздатність держави.

 

Народні депутати України

Опрос