Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно финансирования строительства инженерных сооружений в целях укрепления обороноспособности государства

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2102а
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансування будівництва інженерних споруд з метою зміцнення обороноздатності держави"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проведення антитерористичної операції на сході України та здійснення Російською Федерацією актів збройної агресії та інших дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності України, вимагає значних витрат на підтримання та зміцнення обороноздатності держави протягом особливого періоду.

При цьому існує необхідність не лише в прямому поточному фінансуванні утримання та модернізації Збройних Сил України, а і в капітальних вкладеннях в будівництво інженерних споруд, призначенням яких є підвищення обороноздатності (проект "Стіна", тощо).

На даний момент, відповідно до Закону України "Про оборону", фінансування потреб національної оборони держави здійснюється за рахунок державного бюджету. При цьому в якості додаткових джерел фінансування дозволяється виключно використання добровільних пожертв фізичних та юридичних осіб.

В умовах реформування системи місцевого самоврядування в напрямку децентралізації, збільшення ролі та обсягів місцевих бюджетів (в тому числі випадків перевищення їх дохідної частини над видатковою) пропонується розширити перелік джерел фінансування витрат в сфері національної безпеки та оборони. Окрім участі держави в цілому та окремих громадян, вбачається доцільним надання і місцевим органам самоврядування можливості внести свій вклад (як за допомогою співфінансування на договірних засадах таких витрат, так і шляхом надання субвенцій між місцевими бюджетами) за наявності відповідних можливостей та бажання.

З метою надання органам місцевого самоврядування відповідних прав пропонується внести зміни до Закону України "Про оборону України" та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

2. Мета і шляхи її досягнення

Метою законопроекту є розширення джерел фінансування будівництва інженерних споруд, які сприяють зміцненню обороноздатності держави за рахунок місцевих бюджетів для прискорення та підвищення ефективності такого будівництва.

Зазначену мету планується досягти шляхом надання права органам місцевого самоврядування приймати участь в співфінансуванні будівництва фортифікацій та надавати субвенції на рівні місцевих бюджетів для оптимізації структури фінансування в межах окремих територіальних одиниць.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внесення змін до існуючого законодавства, яке регулює відносини в сфері фінансування будівництва інженерних споруд.

Внесенням змін до статті 2 Закону України "Про оборону України" надається можливість використовувати для фінансування потреб національної оборони (в частині будівництва відповідних інженерних споруд) в тому числі місцеві бюджети, а зміни в статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" дозволяють місцевим органам самоврядування приймати відповідні рішення про використання видатків місцевого бюджету.

4. Правові аспекти

Нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Закон України "Про оборону України", Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Бюджетний кодекс України (відповідні зміни вносяться окремим законопроектом).

Реалізація положень даного законопроекту після його прийняття потребує внесення змін до інших нормативно-правових актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз результатів

Прийняття цього Закону забезпечить оптимальність розподілу видатків та зменшить терміни будівництва інженерних споруд з метою зміцнення обороноздатності держави.

 

Народні депутати України

Опрос