Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 5 Закона Украины "О временных мерах на период проведения антитеррористической операции" (относительно создания благоприятных условий для субъектов хозяйствования, осуществляющих деятельность на территории проведения АТО)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2098а
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

14 квітня 2014 року Указом Президента України розпочато Антитерористичну операцію, ведуться фактично бойові дії, які ускладнюють здійснення підприємницької діяльності у зоні їх проведення.

Для захисту суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції необхідно вжити додаткових заходів щодо їх підтримки в умовах, які фактично мають ознаки воєнного стану.

2. Мета і завдання прийняття нормативно-правового акта

Метою прийняття Закону є вжиття додаткових тимчасових заходів для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції.

Запропонований законопроект створить умови для повернення суб'єктів господарювання на територію, яка була тимчасово окупована, що сприятиме відновленню економічної ситуації в регіоні, після закінчення антитерористичної операції.

3. Загальна характеристика і основні положення нормативно-правового акта

Положення законопроекту поширюються на суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції.

Законопроектом передбачається, що документи дозвільного характеру, видані суб'єктам господарювання, які змінили своє місцезнаходження, у зв'язку з тимчасовою окупацією території, та здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, вважаються чинними без відповідного переоформлення, на період проведення антитерористичної операції та чотирнадцяти днів після її закінчення.

Після закінчення антитерористичної операції законопроектом пропонується не проводити переоформлення документу дозвільного характеру у разі, якщо суб'єкт господарювання повернувся на територію, яка була тимчасово окупована (зареєстрував своє місцезнаходження за адресою, що зазначена в документі дозвільного характеру) або дати час на подачу суб'єктом господарювання заяви про переоформлення документу дозвільного характеру.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету.

5. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання, є Закони України:

- Закон України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності",

- Закон України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

Даний законопроект спрямований на внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції".

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття вказаного законопроекту допоможе не допустити значного погіршення соціально-економічного становища суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції та сприятиме стабілізації загальної ситуації у регіонах проведення антитерористичної операції.

 

Народні депутати України

Кужель О. В.

Крулько І. І.

Бабак А. В.

Галасюк В. В.

Дубінін О. І.

Денісова Л. Л.

Опрос