Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Регламент Верховной Рады Украины (относительно нормирования деятельности внефракционных народных депутатов)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.02.2015 № 2097
Дата рассмотрения: 10.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін та доповнень до Регламенту Верховної Ради України (щодо унормування діяльності позафракційних народних депутатів)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Проголошення й розбудова державної незалежності України прокламують необхідність створення нових механізмів забезпечення реалізації повновладдя народу України.

Стаття 5 Конституції України визначає, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та місцевого самоврядування. Реалізація місії публічної влади ґрунтується на довірі громадян і народу в цілому.

Народний депутат України є обраним відповідно до Конституції і законів України повноважним представником українського народу у Верховній Раді України, який протягом строку дії депутатського мандата здійснює законодавчо визначені повноваження. Оскільки позафракційні народні депутати зараз позбавлені деяких можливостей і гарантій, які мають народні депутаті, що входять до складу депутатських фракцій та груп, існує необхідність прийняття цього законопроекту.

Правовий статус народного депутата України - це його місце і роль у системі правовідносин як представника українського народу в парламенті, визначені і гарантовані Конституцією і законами України.

Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України "Про статус народного депутата України", народний депутат відповідальний за свою депутатську діяльність перед Українським народом як уповноважений ним представник у Верховній Раді України.

Проте до цього часу у Регламент Верховної Ради України не внесено зміни, які б унормовували діяльність у Верховній Раді позафракційних народних депутатів України, що дало б змогу позафракційним народним обранцям якомога активніше брати участь у роботі Верховної Ради України та її органів.

2. Мета та завдання прийняття Закону

Законопроект розроблено з метою створення умов для більш ефективного здійснення депутатської діяльності позафракційними народними депутатами шляхом закріплення у Регламенті Верховної Ради України відповідних прав і гарантій таких депутатів.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Регламенту Верховної Ради України, який затверджений Законом України "Про Регламент Верховної Ради України", передбачивши надання права, рівних можливостей і гарантій позафракційним народним депутатам України щодо участі в обговоренні питань на пленарному засіданні Верховної Ради України, щодо виступів на пленарному засіданні Верховної Ради України, щодо участі у роботі Погоджувальної ради, щодо обрання до складу комітетів та комісій Верховної Ради України тощо.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативними актами у даній сфері є Конституція України, Закони України "Про статус народного депутата України" та "Про Регламент Верховної Ради України".

Прийняття цього проекту Закону не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цього Закону не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття Закону сприятиме унормуванню діяльності позафракційних народних депутатів, підвищенню ефективності їх діяльності у Верховній Раді України.

 

Народні депутати України:

Ю. Б. Дерев'янко

В. З. Парасюк

Б. Ю. Береза

Опрос