Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в пункт 169.1 статьи 169 Налогового кодекса Украины относительно налоговой социальной льготы для участников боевых действий

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2096а
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до пункту 169.1 статті 169 Податкового кодексу України щодо податкової соціальної пільги для учасників бойових дій"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Чинним Податковим кодексом України передбачено, що платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги. Для учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни та учасників бойових дій під час Другої світової війни або осіб, які у той час працювали в тилу, та інвалідів I і II групи, з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни встановлюються підвищені розміри податкової соціальної пільги. Таке формулювання в чинному Податковому кодексі України не передбачає права на податкову соціальну пільгу в підвищеному розмірі для учасників бойових дій, які брали участь у проведенні антитерористичної операції на території України. Дана норма чинного Податкового кодексу не відповідає принципу справедливості, як одному з основних принципів законотворчого процесу, оскільки громадяни, які захищали незалежність та територіальну цілісність України, станом на сьогодні не мають тих пільг, якими користуються ті, хто брав участь в бойових діях на територіях інших держав.

З огляду на вказані обставини, з метою надання права на податкову соціальну пільгу в підвищеному розмірі учасникам бойових дій, які брали участь у проведенні антитерористичної операції на території України, необхідним є внесення відповідних змін до Податкового кодексу України.

Крім того, норма, закріплена в підпункті "б" підпункту 169.1.4 пункту 169.1 статті 169 чинного Податкового кодексу, є некоректно сформульована, а тому на практиці допускається неоднозначність її трактування та застосування. Законопроектом пропонується викласти дану норму в такій редакції, яка б усунула цю неоднозначність.

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Законопроект розроблено з метою надання права на податкову соціальну пільгу в підвищеному розмірі учасникам бойових дій, які брали участь у проведенні антитерористичної операції на території України.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни в діючий Податковий кодекс України, згідно яких учасники бойових дій, які брали участь у проведенні антитерористичної операції на території України, матимуть право на податкову соціальну пільгу в тому ж розмірі, що й учасники бойових дій, які отримали цей статус за участь в військових операціях на територій інших держав.

Також законопроектом пропонується викласти норму, закріплену в підпункті "б" підпункту 169.1.4 пункту 169.1 статті 169 чинного Податкового кодексу в такій редакції, яка б усунула неоднозначність її трактування та застосування.

4. Правові аспекти

Ця сфера правовідносин регулюється Податковим кодексом України. Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не впливає на показники бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття запропонованих змін підвищить рівень соціальної захищеності учасників бойових дій, які брали участь у проведенні антитерористичної операції на території України, та відновить соціальну справедливість в ситуації, що склалася.

 

Народний депутат України 

І. Васюник

Опрос