Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины относительно децентрализации и гарантирования финансовой самостоятельности органов местного самоуправления

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.02.2015 № 2096
Дата рассмотрения: 10.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо децентралізації та гарантування фінансової самостійності органів місцевого самоврядування"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону

В процесі напрацювання цього Закону, було виявлено наявність обмежень у законодавстві України щодо можливості органів місцевого самоврядування розпоряджатись місцевими коштами. Відповідно до статті 142 Конституції України, матеріальною та фінансовою основою місцевого самоврядування є доходи місцевих бюджетів. Однак чинне законодавства України містить положення, що робить можливим державним органам казначейства, без будь-яких належних обґрунтувань, блокувати фінансування видатків місцевих бюджетів. Це призводить до того, що суб'єкти господарювання та державні установи та організації не своєчасно отримують належні розрахунки, і як наслідок, затримуються виплати із заробітної плати, податкових платежів. Цим суттєво підривається довіра до органу місцевого самоврядування. Не фінансуються навіть захищені статті бюджету, що одночасно призводить до зриву виконання планів міст по доходам та видаткам. З урахуванням зазначено, прийняття змін до Бюджетного Кодексу України - є вимогою часу з метою недопущення блокування рахунків органів місцевого самоврядування. Таке положення повністю нівелює стаття 7 Конституції України, якою гарантується місцеве самоврядування.

2. Цілі та завдання Закону

Законопроект спрямований на забезпечення втілення вимог статті 7 та статті 142 Конституції України щодо гарантування фінансової самостійності органів місцевого самоврядування в Україні.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту.

Головними нововведеннями даного законопроекту є усунення наявних обмежень для органів місцевого самоврядування щодо використання та розпорядження місцевим бюджетом.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат державного бюджету.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття цього Закону дозволить підвищити довіру до державної влади та надасть можливість провести децентралізації влади в Україні.

 

Народні депутати України:

Голуб В. В.

Петренко О. М.

Опрос