Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О занятости населения" (относительно дополнительных гарантий в содействии трудоустройству участников боевых действий)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2095а
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про зайнятість населення" (щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштування учасників бойових дій)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Сьогодні в умовах особливого періоду в державі виникла проблема із зайнятістю громадян, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, отримали статус учасника бойових дій та були звільненні з військової служби. Рівень безробіття в державі досить високий і більшість з учасників бойових дій не може працевлаштуватись. Водночас, почастішали повідомлення про те, що колишні військовослужбовці вступають у лави злочинних угруповань, які готові платити великі гроші за досвід, здобутий військовими в зоні антитерористичної операції. Це може призвести до погіршення криміногенної ситуації в державі. В ситуації, що склалася, обов'язком держави є створення всіх умов для працевлаштування учасників бойових дій та надання їм можливостей забезпечити себе та свою сім'ю.

З огляду на вказані обставини, з метою надання додаткових гарантій у працевлаштуванні учасників бойових дій необхідним є внесення відповідних доповнень до Закону України "Про зайнятість населення".

2. Мета і завдання прийняття законопроекту

Законопроект розроблено з метою надання додаткових гарантій у працевлаштуванні громадянам, які брали участь в проведенні антитерористичної операції, отримали статус учасника бойових дій та були звільненні з військової служби.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується доповнити діючий Закон нормою, згідно якої додаткові гарантії у сприянні працевлаштування поширюватимуться на учасників бойових дій, зокрема обов'язок підприємств, установ та організацій з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлювати квоту у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для працевлаштування категорій громадян, передбачених ч. 1 ст. 14 Закону, в тому числі учасників бойових дій.

4. Правові аспекти

Ця сфера правовідносин регулюється Законом України "Про зайнятість населення". Реалізація положень цього законопроекту після його прийняття не потребує внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація положень законопроекту не впливає на показники бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Прийняття запропонованих доповнень сприятиме працевлаштуванню учасників бойових дій та зніме соціальну напругу в суспільстві.

 

Народний депутат України 

І. Васюник

Опрос