Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О регулировании градостроительной деятельности" относительно замены формы документации

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 17.06.2015 № 2094а
Дата рассмотрения: 17.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо заміни форми документації"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту закону

З 01.01.2015 набув чинності п. 6-1 Прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", а саме у разі відсутності плану зонування або детального плану території, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність або у користування юридичним або фізичним особам забороняється.

Заборона закону, що набула чинності, негативно впливає на вирішення питань регулювання земельних відносин в більшості населених пунктів України, адже вони не мають планів зонування або детальних планів територій.

Зазначена ситуація може призвести до обґрунтованого незадоволення громадян, у тому числі учасників АТО, яким на усіх рівнях влади обіцяно безперешкодне оформлення документів на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку.

Враховуючи значну вартість і тривалий час розробки необхідної містобудівної документації, відсутність належного фінансування зазначених робіт за рахунок бюджетних коштів у зв'язку із ситуацією, що склалась на сході нашої держави, пропонується внести відповідні зміни Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

2. Цілі та завдання проекту закону

Цей проект підготовлено з метою вдосконалення державної політики у сфері містобудування та забезпечення виконання обіцянок учасникам АТО та членам їх сімей стосовно виділення земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків.

Законопроектом передбачається внесення змін до ч. 3 та ч. 4 ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" для можливості передачі (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб при відсутності плану зонування або детального плану територій населеного пункту, а також завершити роботи, щодо розробки та затвердження зазначеної містобудівної документації.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

В даній сфері правового регулювання діють Конституція України, Земельний кодекс України, Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" тощо.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття зазначеного законопроекту не потребує додаткових коштів Державного бюджету України, а призведе до збільшення доходів місцевого бюджету від надходжень плати за землю.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту закону

Прийняття законопроекту сприятиме вдосконаленню державної політики у сфері містобудування та надасть можливість органам місцевого самоврядування відновити процес передачі у власність та користування земельних ділянок фізичним та юридичним особам, завершити процеси розроблення містобудівної документації, наявність якої вимагається статтею 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".

 

Народний депутат України 

А. С. Денисенко

Опрос