Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно налогообложения объектов недвижимости)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 10.02.2015 № 2091
Дата рассмотрения: 10.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування об'єктів нерухомості)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28 грудня 2014 року N 71-VIII до статті 266 Податкового кодексу України було внесено зміни, якими до об'єктів оподаткування віднесено об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, а також його частка. Однак, перелік видів нерухомості, яка не є об'єктом оподаткування, не містить будівель соціального та культурного призначення не бюджетної сфери, крім будівель дитячих будинків сімейного типу та об'єктів громадських організацій інвалідів.

Це стосується насамперед об'єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності осіб, які відповідно до закону мають статус багатодітних сімей та учасників бойових дій, а також об'єктів нежитлової нерухомості громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, дитячих таборів відпочинку не державній форми власності.

Слід зазначити, що у податковому законодавстві порушено принципи справедливості по відношенню до багатодітних сімей, оскільки житлова нерухомість, що належить багатодітним сім'ям до 01.01.2015 року не обкладалася податком на нерухомість.

Місцеві ради, звичайно ж, отримають право встановлювати пільги з податку на нерухомість, але гарантії однакового встановлення пільг для вищевказаних категорій будівель по всій території України відсутні.

Разом з цим, не можна допустити, щоб у державі до визначення оподаткування зазначених об'єктів існували різні підходи, тобто не можна бути впевненими, що усі місцеві ради передбачать для них пільги у своїх рішеннях.

Встановлені з 1 січня 2015 року зміни фінансування та оподаткування закладів фізичної культури і спорту, об'єктів культурного призначення є непідготовленими, оскільки їх реалізація може призвести до руйнування соціально - культурної сфери, розвитку дитячо-юнацького спорту, наслідком чого стануть великій відтік дітей з дитячо-юнацьких спортивних шкіл, суттєве збільшення дитячої та підліткової злочинності, а також погіршення здоров'я дітей.

В умовах скорочення фінансових можливостей державного та місцевого бюджетів відсутність зазначених пільг призведе до підвищення соціальної напруги у суспільстві.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Податковим кодексом України передбачено виключити з об'єкта оподаткування будівлі підприємств промисловості і сільського господарства, тому справедливо б було у обов'язковому порядку до переліку неоподатковуваних об'єктів нерухомості включити нерухомість установ соціального спрямування не бюджетної сфери.

З метою виправлення такої ситуації запропоновано проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування житлових об'єктів багатодітних сімей, учасників бойових дій та окремих об'єктів нерухомості спортивного - фізкультурного призначення не бюджетної сфери.

Прийняття законопроекту має на меті захистити права багатодітних сімей, учасників бойових дій та сприяти створенню належних умов для реалізації конституційного права громадян на належний розвиток своєї особистості.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

Проектом Закону передбачено внесення змін до Податкового кодексу України, яким віднести до об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не є об'єктом оподаткування, що є у власності осіб, які відповідно до закону мають статус багатодітних сімей; учасників бойових дій; громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, дитячих таборів відпочинку, не бюджетної сфери.

4. Стан нормативно-правової бази у цій сфері правового регулювання

Нормативно-правовими актами у цій сфері правового регулювання є Конституція України та Податковий кодекс України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту не вимагатиме додаткових витрат із Державного бюджету України.

6. Запобігання корупції

У проекті акта відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

7. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту дозволить захистити права багатодітних сімей, учасників бойових дій, забезпечити право дітей на заняття спортом, а також сприяти розвитку фізичної культури і спорту.

 

Народний депутат України

О. В. Дроздик

Опрос