Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно соответствия украинского законодательства международным стандартам и преодоления коррупции в сфере государственных закупок)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 26.06.2015 № 2087а-1
Дата рассмотрения: 26.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідності українського законодавства міжнародним стандартам та подоланню корупції в сфері державних закупівель)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття Закону

Назріла необхідність запровадження відкритої політики щодо проведення державних закупівель та подолання корупції у цій сфері. Як відомо, за правління Януковича В. Ф. відбувалося нівелювання правовими аспектами відповідного законодавства щодо державних закупівель, що надавало можливість створювати відверто корумповані схеми і не в повній мірі надавати громадськості доступ до проведення торгів. На сьогодні так і залишається невирішеною проблема корумпованості при проведенні державних закупівель, що вимагає від теперішнього парламенту України прийняти адекватне законодавство для подолання негативних впливів зі сторони не зовсім чесних зацікавлених сторін.

Окрім цього, Україна чітко визначилася з необхідністю вступити до Європейського Союзу, а, отже, повинна впровадити і відповідні законодавчі акти, які б змогли зблизити правову базу нашої держави з передовим законодавством європейських країн.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Ціллю цього Проекту Закону є внесення змін до деяких Законів України з метою покращення регулювання у сфері здійснення державних закупівель, подолання корупції, наближення українського законодавства до норм та положень міжнародного.

3. Загальна характеристика й основні положення проекту Закону

Цим Проектом Закону пропонується внести зміни до Закону України "Про здійснення державних закупівель", визначивши, що до генерального замовника та замовника, окрім іншого, належатимуть і органи місцевого самоврядування.

Цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, розмір якої встановлений на 1 січня звітного податкового року, а робіт - 1100 розмірів мінімальної заробітної плати, розмір якої встановлений на 1 січня звітного податкового року.

Вартість предмета закупівлі товарів, робіт і послуг, встановлена в абзаці першому цієї частини, переглядається кожні 12 місяців з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції.

Виключається перевірка дотримання замовником встановлених законодавством вимог до форми документа та правильності його заповнення відповідно до затверджених інструкцій стосовно заповнення таких форм (за їх наявності) або розміщених на веб-порталі Уповноваженого органу.

Також рішення комітету з конкурсних торгів оформляється протоколом, де відображаються усі результати поіменного голосування членів комітету, котрі були присутні на засіданні, щодо кожного питання та підписується всіма членами комітету, присутніми на засіданні комітету з конкурсних торгів. У разі відмови члена комітету з конкурсних торгів підписати протокол про це зазначається у протоколі із обґрунтуванням причин відмови.

Вдосконалюється система оприлюднення інформації про державні закупівлі тощо.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Даний Закон України вносить зміни до таких Законів України:

"Про здійснення державних закупівель";

"Про запобігання корупції";

"Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності".

5. Фінансово-економічне обґрунтування проекту Закону

Прийняття зазначеного законопроекту не потребує додаткових коштів Державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

Даний Законопроект вдосконалить законодавство у сфері державних закупівель, позбавить корупційних схем, наблизить до міжнародного права.

 

Народний депутат України

М. Й. Головко

Опрос