Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 1 Закона Украины "Об участии Украины в международных операциях по поддержанию мира и безопасности" (относительно обеспечения УНП, принимающего участие в МОПМБ, огнестрельным (стрелковым) оружием и боеприпасами)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.02.2015 № 2081
Дата рассмотрения: 09.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки" (щодо забезпечення УНП, який бере участь у МОПМБ вогнепальною (стрілецькою) зброєю та боєприпасами)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки" (далі - проект Закону) розроблено в Міністерстві оборони України для унормування оснащення українського національного персоналу із числа військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та інших державних органів (далі - УНП), який бере участь у складі міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки (далі - МОПМБ) вогнепальною (стрілецькою) зброєю та боєприпасами до неї відповідно до пропозицій міжнародних організацій у сфері безпеки.

На сьогодні військовослужбовці Збройних Сил України беруть участь у МОПМБ під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил.

Необхідність оснащення УНП вогнепальною (стрілецькою) зброєю та боєприпасами до неї обумовлюється характером завдань за призначенням, які виконують українські військовослужбовці у МОПМБ, насамперед в Ісламській Республіці Афганістан (далі - ІРА). Так, УНП в ІРА виконує завдання, які й у тому числі пов'язані з регулярними виїздами за межі таборів коаліційних військ (проведення інженерної розвідки маршрутів руху, забезпечення заходів медичного супроводження діяльності спільного італійсько-українського інженерного підрозділу, забезпечення безпеки командного складу литовського військового контингенту тощо), що зумовлює обов'язкову наявність вогнепальної (стрілецької) зброї та боєприпасів до неї для самозахисту.

Крім того, відповідно до стандартних операційних процедур операції НАТО в ІРА військовослужбовці всіх країн-партнерів операції мають бути забезпечені національною вогнепальною (стрілецькою) зброєю та боєприпасами до неї для самозахисту. Серед 48 країн-контрибуторів операції НАТО в ІРА, тільки представники УНП не забезпечені згаданими засобами, що викликає нерозуміння серед партнерів.

Проте, через відсутність у законодавстві України норми, яка б дозволила оснащувати УНП вогнепальною (стрілецькою) зброєю та боєприпасами до неї, були досягнуті тимчасові домовленості з країнами-партнерами по операції НАТО в ІРА щодо забезпечення УНП згаданою зброєю.

На сучасному етапі литовська сторона надає УНП у тимчасове користування вогнепальну (стрілецьку) зброю та боєприпаси до неї на підставі двосторонніх домовленостей. Крім цього, національні законодавства інших країн-партнерів не дозволяють передавати зазначену зброю та боєприпаси до неї навіть у тимчасове користування представникам інших держав.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону розроблено з метою надання можливості забезпечення УНП, який бере участь у МОПМБ вогнепальною (стрілецькою) зброєю та боєприпасами до неї відповідно до пропозицій міжнародних організацій у сфері безпеки.

3. Правові аспекти

У відповідній сфері правового регулювання діють:

Закон України "Про Збройні Сили України" від 6 грудня 1991 року N 1934-XII;

Закон України "Про участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки" від 23 квітня 1999 року N 613-XIV;

Закон України "Про порядок направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав" від 2 березня 2000 року N 1518-III;

Наказ Міністра оборони України від 29 червня 2005 року N 359 (із змінами) "Про затвердження Інструкції про організацію обліку, зберігання і видачі стрілецької зброї та боєприпасів у Збройних Силах України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26 серпня 2005 року за N 933/11213.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація Закону України бюджетних витрат не потребуватиме.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджено без зауважень Міністерством закордонних справ України, Міністерством фінансів України, Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством інфраструктури України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Службою безпеки України та Адміністрацією Державної прикордонної служби України.

За результатами правової експертизи Міністерством юстиції України проект Закону погоджено без зауважень.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

61. Запобігання дискримінації

У проекті Закону відсутні положення, які містять ознаки дискримінації.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10 Оцінка регуляторного впливу

Проект Закону не є регуляторним актом.

101. Вплив реалізації акта на ринок праці

У проекті Закону відсутній вплив на ринок праці.

11 Прогноз результатів

Підписання проекту Закону дозволить унормувати питання оснащення УНП, який бере участь у МОПМБ вогнепальною (стрілецькою) зброєю та боєприпасами до неї відповідно до пропозицій міжнародних організацій у сфері безпеки.

 

Міністр оборони України
генерал-полковник

С. Т. Полторак

Опрос