Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 3 Регламента Верховной Рады Украины (относительно сокращения дней трансляции пленарных заседаний Верховной Рады Украины)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.02.2015 № 2075
Дата рассмотрения: 09.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення зміни до статті 3 Регламенту Верховної Ради України (щодо скорочення днів трансляції пленарних засідань Верховної Ради України)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

Стаття 3 Регламенту Верховної Ради України визначає, що засідання Верховної Ради є відкритими і гласними, крім випадків, установлених Конституцією України та цим Регламентом. Відкритість засідань Верховної Ради забезпечується шляхом доступу до них будь-яких осіб, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до відкритих засідань визначається розпорядженням Голови Верховної Ради України.

Гласність засідань Верховної Ради забезпечується шляхом їх трансляції по телебаченню і радіо, публікації стенографічних бюлетенів засідань Верховної Ради, її рішень у Відомостях Верховної Ради України, газеті "Голос України" та інших виданнях Верховної Ради, а також шляхом розміщення інформації на офіційному веб-сайті Верховної Ради. Час, обсяг, форма трансляції, обсяг друку визначаються відповідно до закону цим Регламентом, окремими постановами Верховної Ради.

Ця ж стаття Регламенту встановлює, що у повному обсязі у прямому ефірі по радіо та телебаченню, запису у вечірні години по телебаченню транслюються: 1) складення присяги народними депутатами; 2) відкриття сесії Верховної Ради; 3) розгляд організаційних питань першої сесії Верховної Ради нового скликання; 4) розгляд питання про обрання, відкликання Голови Верховної Ради України, Першого заступника і заступника Голови Верховної Ради України; 5) розгляд питання про надання згоди на призначення Президентом України Прем'єр-міністра України; 6) складення присяги Українському народові новообраним Президентом України на урочистому засіданні Верховної Ради; 7) заслуховування щорічних та позачергових послань Президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України; 8) проведення "години запитань до Уряду"; 9) проведення парламентських слухань; 10) засідання з питання про відповідальність Кабінету Міністрів України; 11) розгляд інших питань згідно з рішенням Верховної Ради.

Проте на даний час ведеться пряма трансляція всіх засідань Верховної Ради України, а також інших заходів, які відбуваються у Верховній Раді України, пряма трансляція яких є необов'язковою, що дає змогу окремим політикам - народним депутатам перетворити роботу Парламенту в політичне реаліті-шоу, а засідання Верховної Ради України - у власну піар-акцію. Такий стан речей заважає законодавчому процесу у Верховній Раді.

В умовах сьогодення це є неприпустимим. Верховна Рада України як найвищий законодавчий орган України має приймати якнайшвидше і якомога якісніше законопроекти, а не проводити піар-акції за рахунок платників податків.

2. Цілі і завдання проекту

Метою законопроекту є вдосконалення організації роботи Верховної Ради України.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту

Законопроектом пропонується доповнити статтю 3 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України "Про Регламент Верховної Ради України", частиною сьомою такого змісту:

"7. У період проведення пленарних засідань, як правило, щочетверга пряма трансляція пленарних засідань Верховної Ради України по телебаченню і радіо не проводиться. До порядку денного цього пленарного дня включаються виключно законопроекти з соціально-економічних питань".

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативними актами, що регулюють дану сферу, є Конституція України та Регламент Верховної Ради України.

Прийняття Закону не потребуватиме внесення змін до інших законів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект Закону не потребує додаткових фінансових витрат із Державного бюджету України, а навпаки - призведе до скорочення видатків з державного бюджету в частині зменшення витрат на оплату прямої трансляції засідань Верховної Ради України.

6. Прогноз очікуваних соціально-економічних, правових та інших наслідків прийняття проекту

Прийняття законопроекту надасть змогу пришвидшити прийняття необхідних сьогодні державі законів з соціально-економічних питань, поліпшити організацію роботи Верховної Ради України, скоротити видатки з державного бюджету на забезпечення прямої трансляції засідань Верховної Ради України.

 

Народний депутат України

В. З. Рабінович

Опрос