Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О жилищно-коммунальных услугах" относительно надлежащей социально-экономической защиты участников антитеррористической операции и членов их семей (о справедливом назначении и предоставлении субсидий)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.06.2015 № 2074а
Дата рассмотрения: 12.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" щодо належного соціально-економічного захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей (про справедливе призначення та надання субсидій)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту

На сьогодні учасники антитерористичної операції, не шкодуючи свого життя, виконують свій громадянський обов'язок по захисту суверенітету та цілісності нашої країни.

Слід зазначити, що матеріальне забезпечення учасників антитерористичної операції у більшій мірі не відповідає їх неоцінимому внеску по захисту держави.

При цьому, витрати коштів на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива такими громадянами дуже відчутно послабляє і так недостатній матеріальний рівень їх та членів їх сімей.

Тому на теперішній час гостро постає питання щодо гарантій належного соціального захисту з боку держави учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

Однієї з гарантій по підвищенню матеріального становища цих громадян повинно стати прийняття законопроекту, який обумовить право щодо призначення та надання їм субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

2. Цілі та завдання проекту

Метою прийняття законопроекту є підвищення соціального захисту прав учасників антитерористичної операції та членів їх сімей шляхом призначення таким громадянам субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива на період проведення антитерористичної операції.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту

Законопроектом пропонується доповнити статтю 32 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" частиною третьою, яка передбачає на період проведення антитерористичної операції призначення та надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг без урахування матеріального, грошового та інших видів забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби.

При нарахуванні субсидії на оплату житлово-комунальних послуг споживачу та/або членам його сім'ї, які приймають безпосередню участь у антитерористичній операції та звернулись за призначенням житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, до сукупного доходу не враховується отримане ними у період їх безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів, військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України; осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, іншим працюючим в утворених відповідно до законів України військових формуваннях.

Порядок призначення та надання житлових субсидій встановлюється Кабінетом Міністрів України.

4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання

Відносини у сфері застосування законопроекту регулюються: Сімейним кодексом України; Законом України "Про житлово-комунальні послуги"; Законом України "Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей"; Законом України "Про попередження насильства в сім'ї".

Реалізація законопроекту не потребує після його прийняття внесення змін до інших законів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття та реалізація проекту Закону матиме мінімальний вплив на видаткову частину Державного бюджету України. На момент внесення не вимагатиме додаткових коштів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття запропонованого Закону посилить соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їх сімей шляхом підвищення їх матеріального становища за рахунок призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

 

Народні депутати України

Опрос