Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в подпункт 197.1.7 пункта 197.1 статьи 197 Налогового кодекса Украины (относительно освобождения от налогообложения услуг по питанию военнослужащих)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 15.06.2015 № 2072а
Дата рассмотрения: 15.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до підпункту 197.1.7 пункту 197.1 статті 197 Податкового кодексу України (щодо звільнення від оподаткування послуг з харчування військовослужбовців)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

На даному етапі Україна потребує нарощування бойової могутності та підвищення обороноздатності. Вказані цілі неможливо досягти без впровадження високих стандартів матеріально-технічного, медичного та харчового забезпечення. Зважаючи на те, що в Державному бюджеті України фінансування Збройних Сил України чітко регламентовано, то необхідним є отримати товари та послуги з максимальним співвідношенням ціна-якість.

Таким чином, зважаючи на те, що держава виділяє кошти на закупівлю харчування для армії, виникають питання стосовно діючої системи оподаткування у цій сфері. На даний момент, Податковим кодексом України передбачається сплата податку на додану вартість суб'єктами господарювання, які забезпечують харчування ЗСУ. Однак, зважаючи на те, що Держава фінансує вказані закупівлі, то є недоречним сплата нею ПДВ, якщо він, знову ж таки, повертається назад до державного бюджету. Отже, іде просте перекладання грошей.

Враховуючи аналогію законодавства у сфері оподаткування інших напрямків державного фінансування харчування, вважаємо за доцільне застосувати схожий підхід. Так, Податковий кодекс України звільняє від оподаткування послуги з: харчування учнів, бездомних осіб, осіб які утримуються в установах пенітенціарної системи, харчування осіб у реабілітаційних установах та ін. Отже, формується чітка закономірність, з якої вбачається, що харчування, яке здійснюється за рахунок державних коштів не обкладається податком.

Підсумовуючи викладене, слід зазначити, що скасування оподаткування ПДВ діяльності, яка пов'язана з харчуванням армії дозволить направити закладені в бюджеті кошти для закупівель більш якісної продукції харчування.

2. Цілі та завдання прийняття законопроекту

Зважаючи на те, що на сьогоднішній день коштів для харчування армії не вистачає, від чого страждає як якість самих продуктів так і якість надання послуг, то відміна ПДВ дозволить залучити 20 % закладених в бюджеті, для підвищення якості харчування ЗСУ.

Крім того, відміна ПДВ з харчування ЗСУ дозволить значно спростити весь перелік процедур по виділенню коштів та розрахунку з постачальниками продукції, що в свою чергу дозволить пришвидшити процес в цілому.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України, додавши до операцій, звільнених від оподаткування ПДВ - постачання послуг з харчування Збройних Сил України.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Реалізація положень даного законопроекту потребує внесення змін лише до Податкового кодексу України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проекту Закону не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Реалізація зазначеного законопроекту сприятиме зменшенню витрат з бюджету Міністерства оборони України та дозволить підвищити якість надання послуг харчування військовослужбовців.

 

Народний депутат України 

Т. М. Чорновол

Опрос