Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно права людей с инвалидностью на бесплатный проезд в пригородном транспорте

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 09.02.2015 № 2069
Дата рассмотрения: 06.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо права людей з інвалідністю на безплатний проїзд в приміському транспорті"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Під час обговорення у сесійній залі законопроекту за р. N 1577 "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (прийнятий як Закон за N 76 від 28.12.2014 року) в частині внесення змін до статті 38-1 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" щодо вилучення норм, які регулюють право пільгового проїзду, було досягнуто згоди між Урядом та керівниками усіх депутатських фракцій Верховної Ради України про збереження права на пільговий проїзд для інвалідів I і II групи, дітей-інвалідів та осіб, які їх супроводжують. Статтею 38-1 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі), а також всіма видами приміського транспорту.

У той же час, Законом України від 28.01.2014 р. N 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" право інвалідів, дітей-інвалідів та осіб, які їх супроводжують (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда), на безплатний проїзд усіма видами приміського транспорту не передбачено.

З огляду на викладене та з метою зняття соціальної напруги законопроектом пропонується виправити технічну помилку, яка сталася під час доопрацювання з урахуванням результатів обговорення проекту Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (реєстр. N 1577).

Одночасно потребує коригування також пункт 11 розділу III Прикінцеві положення Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" N 76 від 28.12.2014 року з метою уникнення його неоднакового тлумачення при реалізації.

2. Мета і завдання прийняття акта

Метою прийняття законопроекту є відновлення права на безплатний проїзд усіма видами приміського транспорту для найбільш вразливіших категорій людей з інвалідністю.

3. Загальна характеристика та основні положення законопроекту

Зміною до статті 38-1 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" пропонується зберегти з 01.06.2015 року право на безплатний проїзд усіма видами приміського транспорту для інвалідів I групи, інвалідів II групи по зору і з ураженням опорно-рухового апарату, дітей-інвалідів та осіб, які їх супроводжують (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда або дитину-інваліда).

Зміною до пункту 11 розділу III Прикінцеві положення Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" пропонується чітко визначити дату набрання чинності норм щодо вилучення права на пільговий проїзд для окремих категорій громадян відповідно узгодженої при прийнятті Закону позиції Уряду та депутатів.

4. Стан нормативно-правової бази у зазначеній сфері правового регулювання

У даній сфері правового регулювання діють закони України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (від 28.01.2014 р. N 76-VIII).

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Проект акта не потребує додаткового фінансування ні з державного, ні з місцевого бюджетів, оскільки забезпечує виправлення технічної помилки, яка сталася під час доопрацювання з урахуванням результатів обговорення проекту Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (реєстр. N 1577 від 26.12.2014 р.).

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків

Реалізація цього Закону України дозволить врегулювати питання щодо збереження права на пільговий проїзд окремих категорій осіб всіма видами приміського транспорту.

 

Народні депутати України

Третьяков О. Ю.

Загорій Г. В.

Опрос