Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно поддержки детско-юношеского спорта и физического воспитания детей

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.02.2015 № 2067
Дата рассмотрения: 06.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підтримки дитячо-юнацького спорту та фізичного виховання дітей"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

1 січня 2015 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (N 76-VIII від 28 грудня 2014 року).

Зазначеним законом запроваджена плата за навчання дітей у дитячо-юнацьких спортивних школах; скасована обов'язковість передбачення посад фахівців з фізичної культури у дошкільних та інших навчальних закладах; скорочена мінімальна кількість уроків з фізичної культури у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з трьох до двох на тиждень; скасована норма щодо заборони скорочення існуючої мережі державних і комунальних закладів фізичної культури і спорту. Вищезазначені законодавчі зміни можуть призвести до суттєвого відтоку дітей з дитячо-юнацьких спортивних шкіл, погіршення якості фізичного виховання дітей у навчальних закладах, та, як наслідок, негативного впливу на їх здоров'я.

Проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підтримки дитячо-юнацького спорту та фізичного виховання дітей розроблено для недопущення відповідних негативних наслідків, покращення здоров'я українських дітей та посилення обороноздатності України.

2. Мета і шляхи її досягнення

Проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підтримки дитячо-юнацького спорту та фізичного виховання дітей розроблено з метою недопущення суттєвого відтоку дітей з дитячо-юнацьких спортивних шкіл, вдосконалення процесу фізичного виховання дітей у навчальних закладах, покращення здоров'я дітей в Україні.

Для досягнення вказаної мети законопроектом пропонується відновити у Законі України "Про фізичну культуру і спорт" норми щодо обов'язковості передбачення посад фахівців з фізичної культури у дошкільних та інших навчальних закладах; збільшення мінімальної кількості уроків з фізичної культури у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах з двох до трьох на тиждень; заборони скорочення існуючої мережі державних і комунальних закладів фізичної культури і спорту без згоди центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері фізичної культури та спорту, а також скасовуються норми щодо запровадження плати за навчання дітей у дитячо-юнацьких спортивних школах.

3. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Закон України "Про фізичну культуру і спорт".

Закон України "Про позашкільну освіту".

Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших законів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

За даними Міністерства фінансів України, заплановано надходження до місцевих бюджетів близько 300 мільйонів грн. від плати за навчання дітей у дитячо-юнацьких спортивних школах із розрахунку 500 тисяч дітей х 60 грн. щомісячної плати х 10 місяців. Водночас, у цих розрахунках не враховано кількість дітей пільгових категорій (дітей із багатодітних сімей, дітей із малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування), які навчаються у дитячо-юнацьких спортивних школах безоплатно.

Водночас, значна частина батьків, які формально не відносяться до пільгових категорій, особливо у сільській місцевості, неспроможні сплачувати навіть невелику плату - 60 гривень в місяць за навчання у дитячо-юнацьких спортивних школах, враховуючи, що майже всі учні спортивних шкіл вже сьогодні самостійно купують спортивну екіпіровку та оплачують виїзди на змагання.

У зв'язку з цим, запровадження плати за навчання дітей у дитячо-юнацьких спортивних школах неминуче призведе до значного відтоку дітей зі спортивних шкіл, зменшення кількості талановитих спортсменів, майбутніх олімпійців, руйнування соціальної функції дитячо-юнацького спорту, суттєвого збільшення дитячої та підліткової злочинності, значного погіршення здоров'я дітей, що в свою чергу призведе до зростання бюджетних витрат на правоохоронні органи та сфери охорони здоров'я, які не будуть компенсовані надходженнями від плати за навчання у дитячо-юнацьких спортивних школах.

Таким чином, на думку авторів законопроекту, прийняття законопроекту не призведе до реального зменшення доходів місцевих бюджетів.

5. Запобігання корупції

У законопроекті відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону.

Прийняття законопроекту сприятиме надійному функціонуванню дитячо-юнацьких спортивних шкіл в Україні та поліпшенню якості фізичного виховання дітей у навчальних закладах, покращенню здоров'я українських дітей, підвищенню позитивного іміджу України у міжнародному спортивному русі та посиленню у майбутньому обороноздатності України.

 

Народні депутати України

Опрос