Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно ответственности за нарушение порядка формирования, установления и применения цен и тарифов за коммунальные услуги и потребленные энергоносители

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 12.06.2015 № 2065а
Дата рассмотрения: 12.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів за комунальні послуги та спожиті енергоносії"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проблема порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів за комунальні послуги, а також, зокрема, завищення обсягів споживання енергоносіїв турбує більшість громадян України. Так, останнім часом, почастішали випадки, коли споживачам приходять рахунки за газ на суму більшу, ніж потрібно сплачувати. Людям доводиться особисто приходити й розбиратись з рахунками та абонентськими книжками, при чому, їм не завжди охоче йдуть на зустріч.

Враховуючи складну економічну ситуацію в Україні, необхідно посилювати контроль за порядком та принципами нарахування платежів за комунальні послуги та за споживання енергоносіїв. У такий спосіб, певною мірою, ми зможемо захистити громадян України, створити умови за яких виникне можливість відстоювати свої права - платити рівно за те, що спожили.

В свою чергу, запровадження відповідальності передбачене за такі дії:

1. Розрахунок плати за комунальні послуги з порушенням встановлених нормативів;

2. Завищення обсягів споживання;

3. Відмова виконувати розрахунок плати із урахуванням обсягу фактично спожитих комунальних послуг, що визначені за показниками приладів обліку споживання комунальних послуг;

4. Відмова враховувати наявність пільг та інших обставин, що впливають на розрахунок плати (враховуючи тимчасову відсутність особи за місцем проживання);

5. Завищення плати за комунальні послуги, в тому числі включення до неї необґрунтованих витрат та завищення понад встановлену межу прибутковості комунальних підприємств будь-якої форми власності

Отже, прийняття проекту закону, яким передбачена відповідальність за вказані дії, є необхідною та вчасною дією.

2. Цілі і завдання проекту Закону

Проект спрямований на встановлення відповідальності за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів за комунальні послуги та спожиті енергоносії.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту Закону

Проектом запропоновано доповнити статтею 165-6 Кодекс України про адміністративні правопорушення, в якій передбачити відповідальність від тридцяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів громадян за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів за комунальні послуги та спожиті енергоносії.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основним законодавчим актом у зазначеній сфері відносин є Кодекс України про адміністративні правопорушення.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного законопроекту не потребує додаткових видатків з державного бюджету України та місцевих бюджетів.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону

У разі прийняття даного проекту Закону буде встановлена норма права, яка передбачатиме відповідальність за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів за комунальні послуги та спожиті енергоносії. У такий спосіб виникне прямий механізм притягнення до відповідальності осіб, уповноважених державою, встановлювати та нараховувати плату за комунальні послуги та за спожиті енергоносії.

 

Народний депутат України 

В. М. Ничипоренко

Опрос