Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 85 Бюджетного кодекса Украины относительно финансирования заведений общего среднего образования и здравоохранения и возможности органов местного самоуправления определять направления использования бюджетных средств в соответствии с действующим законодательством Украины

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 11.06.2015 № 2064а
Дата рассмотрения: 11.06.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту закону України "Про внесення змін до статті 85 Бюджетного кодексу України щодо фінансування закладів загальної середньої освіти і охорони здоров'я та можливості органів місцевого самоврядування визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до чинного законодавства України"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Одним із принципів, на яких ґрунтується бюджетна система України, є принцип самостійності. Самостійність бюджетів забезпечується закріпленням за ними відповідних джерел доходів бюджету, а також правом органів місцевого самоврядування визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до чинного законодавства України. В умовах бюджетної децентралізації питання самостійності в управлінні коштами місцевих бюджетів набуває особливої актуальності.

Пропонується виключити норму щодо відсутності заборгованості місцевого бюджету на будь-яку дату. Це пов'язано з тим, що з 2015 року фінансування закладів загальної середньої освіти і охорони здоров'я здійснюється за рахунок освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету. Кошти субвенцій доведені пропорційно на рік і не враховують потребу галузей для проведення розрахунків за тепло в опалювальний період. У зв'язку з чим, виникає кредиторська заборгованість, яка буде погашатися згідно з плановими асигнуваннями протягом року. На таку ситуацію органи місцевого самоврядування не можуть вплинути і в результаті програми місцевого значення, зокрема забезпечення громадського порядку та інші не можуть бути профінансовані.

2. Цілі і завдання прийняття акта

Метою законодавчого акта є необхідність законодавчо врегулювати питання можливості органів місцевого самоврядування визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до чинного законодавства України.

3. Загальна характеристика і основні положення законопроекту

У законопроекті запропоновано внести зміни до ст. 85 Бюджетного кодексу України.

4. Правові аспекти

Основним нормативно-правовим актом у даній сфері є Бюджетний кодекс України.

Прийняття та реалізація законопроекту не потребує додаткового внесення змін до інших законодавчих актів України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття даного проекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз результатів

Прийняття законопроекту надасть можливість органам місцевого самоврядування визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до чинного законодавства України.

 

Народні депутати України

Опрос