Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно ответственности народных депутатов и депутатов местных советов за неисполнение ими обязанностей относительно личного голосования)

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.02.2015 № 2064
Дата рассмотрения: 06.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідальності народних депутатів та депутатів місцевих рад за невиконання ними обов'язків щодо особистого голосування)"

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

У Верховній Раді України склалася стійка практика голосування народними депутатами не особисто - замість інших депутатів. Внаслідок цього, з використанням карток інших депутатів для голосування за допомогою електронної системи, "кнопкодавами" було прийнято цілий ряд законів.

При цьому до порушників процедур голосування, встановлених Регламентом Верховної Ради України, не вживаються заходи реагування. Вказане обумовлено тим, що за порушення процедури голосування законодавством не передбачено жодної відповідальності.

Як наслідок, відчуваючи свою безкарність, народні депутати продовжують практику неперсонального голосування.

Вказана проблема також існує в органах місцевого самоврядування.

2. Мета і цілі прийняття законодавчого акта

Метою законодавчих змін є запровадження кримінальної відповідальності для народних депутатів України та адміністративної відповідальності для депутатів місцевих рад за порушення обов'язку щодо особистого голосування.

3. Загальна характеристика та основні положення акта

Проектом Закону пропонується конкретизувати обов'язок народного депутата України щодо особистої реєстрації та голосування шляхом запровадження відповідних змін до Закону України "Про статус народного депутата України", а також встановлюється обов'язок депутатів місцевих рад щодо особистого голосування шляхом внесення змін до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".

Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 365-3, якою передбачити, що невиконання народними депутатами України обов'язку особисто брати участь у голосуванні за допомогою електронної системи шляхом використання особистої картки народного депутата (її дубліката) з питань, що розглядаються Верховною Радою України, вчинене, у тому числі, шляхом використання картки іншого народного депутата України (або її дубліката) -карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від двох до п'яти років.

Кодекс України про адміністративні правопорушення пропонується доповнити новою статтею 188-46, якою передбачається, що невиконання депутатами місцевих рад обов'язку особисто голосувати з питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, -тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

4. Стан нормативно-правової бази

Основу нормативно-правової бази у даній сфері становлять Закони України "Про статус народного депутата України" та "Про статус депутатів місцевих рад".

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту щодо основних його положень не потребуватиме додаткових витрат Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акта

Прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідальності народних депутатів та депутатів місцевих рад за невиконання ними обов'язків щодо особистого голосування)" дозволить притягати народних депутатів до кримінальної відповідальності, а депутатів місцевих рад до адміністративної відповідальності за неособисте голосування, тим самим сприятиме зменшенню практики "кнопкодавства" у Верховній Раді України та в місцевих радах у майбутньому.

 

Народні депутати України

Ю. Б. Дерев'янко

Б. Ю. Береза

В. З. Парасюк

Опрос