Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно урегулирования вопроса принудительного выполнения мирового соглашения

Пояснительная записка к проекту закона Украины от 06.02.2015 № 2055
Дата рассмотрения: 06.02.2015 Карта проходжения проекта

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання примусового виконання мирової угоди"

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту закону

В процесі напрацювання цього Закону, було виявлено прогалини у законодавстві України щодо можливості сторони мирової угоди провести примусове виконання укладених мирових угод. В чинному законодавстві передбачено лише обов'язковість дотримання законності при укладенні мирової угоди. А саме, укладення мирової угоди повинно стосуватися лише прав і обов'язків сторін щодо предмету спору, у представників сторін повинні бути повноваження на укладення мирової угоди, суд зобов'язаний роз'яснити сторонам наслідки затвердження мирової угоди. Проаналізувавши чинне законодавство, можна прийти до висновку, що якщо мирова угода не виконується, добросовісна сторона має знов звертатись до суду та в судовому порядку оскаржувати дії/чи бездіяльність недобросовісної сторони. Лише після цього й на підставі судового рішення, отримувати наказ на виконання, який і буде виконавчим документом, який надає можливість примусового виконання мирової угоди. Таке положення повністю нівелює значення та сутність мирової угоди, як інструменту врегулювання спору шляхом взаємних поступок.

2. Цілі та завдання Закону

Законопроект спрямований на усунення у чинному законодавстві прогалини інституту примусового виконання мирових угод. Даний законопроект не тільки має високу соціальну значущість, але й покликаний підвищити авторитет влади серед суспільства.

3. Загальна характеристика та основні положення проекту.

Головні нововведення даного Законопроекту врегульовують питання примусового виконання мирових угод та надають змогу добросовісній стороні реалізувати положення мирової угоди.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат державного бюджету.

5. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону

Прийняття цього Закону дозволить підвищити довіру до державної влади, покращити ведення бізнесу в Україні, врегулювати процедуру примусового виконання мирових.

 

Народний депутат України

В. В. Голуб 

Опрос